اجاره جرثقیل دستی

اجاره جرثقیل دستی

اجاره جرثقیل دستی

اجاره جرثقیل دستی، برای بار برداری و جا به جایی اجسام و بار هایی انجام می شود که زیر ۱۰ تن وزن دارند. این نوع از جرثقیل ها بیش تر در محیط های کارگاهی و همین طور کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

در صورتی که تصمیم دارید جرثقیل های دستی را برای انجام بار برداری انتخاب کنید، با جرثقیل تهران همراه باشید تا کلیه اطلاعات لازم را در مورد این نوع از جرثقیل ها به شما بدهیم.

اجاره جرثقیل دستی
درباره اجاره جرثقیل دستی

معرفی جرثقیل های دستی

جرثقیل های دستی در تناژ مختلف از ۵۰۰ کیلو گرم تا ۲۵ تن با برند های مختلف در بازار موجود می باشند. به طور معمول جرثقیل های دستی از نوع زنجیری دو کاره با اتصال به سقف از طریق قلاب و اتصال از پایین با بار توسط قلابی دیگر قابلیت بار برداری و جا به جایی‌ بار و اجسام را دارای می باشد.

شما می توانید جرثقیل های دستی را در دو نوع بلبرینگی و شفتی تهیه نمایید. اما لازم است بدانید که عمدتا طول عمر مفید جرثقیل های دستی بلبرینگی بیش تر از شفتی می باشد.

شما می توانید جرثقیل های دستی رو به صورت چهار کاره نیز داشته باشید. این جرثقیل های دستی چهار کاره، همراه با ترولی سقفی هستند که برای قرار گیری و حرکت بر روی ریل های سقفی به صورت دستی مورد استفاده قرار می گیرند.

لازم به ذکر است که جرثقیل های دستی در کارگاه ها و کارخانجات کوچک جهت لیفتینگ و حمل بار استفاده می شوند و به طور معمول برای بار برداری کم تر از ۵ تن مورد استفاده قرار می گیرند. اگر چه ظرفیت بار برداری و جا به جایی اجسام جرثقیل های دستی به ۲۰ تن می رسد، اما با این تناژ باری، سرعت انتقال بار و بار برداری آن ها خیلی کند تر صورت می گیرد.

اجاره جرثقیل دستی
مشخصات و اجاره جرثقیل دستی

مشخصات مکانیکی جرثقیل های دستی

به طور کلی ساختار جرثقیل های دستی بسیار ساده است. در ساختار این جرثقیل ها، شما شاهده دو زنجیر هستید. یک زنجیر وظیفه اتصال به بار را به صورت مستقیم دارد و باید به قدر کافی مستحکم باشد و زنجیر دیگر، زنجیر دستی نام دارد که معمولا زنجیر گالوانیزه یا تنسایل پایین می باشد.

در ساختار جرثقیل های دستی، انتقال قدرت از روی چرخ دنده بزرگ گردان توسط زنجیر دستی بر روی چرخ دنده کوچک گرداننده زنجیر بار به حرکت در می آید. در واقه در دال بلوک جرثقیل های دستی، ۲ دنده اصلی یکی با قطر زیاد و یکی با قطر کم وجوددارد که با گردش خود زنجیر بار را به حرکت در می آورد. این کار باعث ایجاد بار برداری و کار در جرثقیل های دستی شده و وظیفه انتقال قدرت را به عهده دارند.

طول عمر جرثقیل های دستی، معمولا بر اساس طول عمر زنجیر، شفت داخلی و یا بلبرینگ محاسبه می شود. به این خاطر که در ساختمان جرثقیل های دستی یا از شفت محوری استفاده می شود و یا از سیستم بلبرینگی. که به طور معمول، در نوع بلبرینگی، جرثقیل های دستی طول عمر بیش تری خواهند داشت.

جرثقیل های دستی، در نوع زنجیری، با برند های مختلفی و در تناژ بار های گوناگونی تولید شده و هم اکنون می توانید جهت اجاره جرثقیل دستی اقدام نمایید. معمولا به علت قیمت پایینی که دارند و هم چنین فضای کمی را اشغال می کنند، برای بار برداری و جا به جایی اجسام در کارگاه ها گزینه و انتخاب مناسبی به شمار می آیند.

مزایای اجاره جرثقیل دستی:

جرثقیل های دستی، همان طور که پیش تر گفته شد، برای بار برداری و جا به جایی اجسام در محیط کارگاهی و کارخانه های کوچک، برای تناژ زیر ۱۰ تن مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع از جرثقیل ها دارای مزایای مختلفی هستند که مهم ترین آن ها را در ادامه خواهیم گفت:

– قیمت پایین تر و مناسب تر نسبت به سایر جرثقیل های برقی و بادی

– هزینه نگهداری و تعمیرات مقرون به صرفه.

( هزینه نگهداری و مراقبت از جرثقیل های دستی شامل: تعویض شفت، بلبرینگ و روغن کاری به موقع می باشد.)

– وزنی سبک و قابل حمل. در برخی از مدل ها وزن آن به زیر ۳ کیلو گرم می رسد.

– نیازی به نیروی محرکه خارجی مانند الکتریسیته ندارند. شما می توانید بدون نیاز به دسترسی برق و یا هر گونه امکانات خاص، از آن ها استفاده کنید.

– طول عمر مفید بالایی دارند.

اجاره جرثقیل دستی
مزایای اجاره جرثقیل دستی

برند های جرثقیل های دستی:

از آن جایی که ساختار جرثقیل های دستی چندان پیچیده نیست، برند های مختلفی اقدام به تولید آن کرده اند که شناخته شده ترین آن ها را نام خواهیم برد.

از شناخته شده ترین برند های جرثقیل های دستی می توان به: ایبل چین، ویتال، هرینگتون آمریکایی، جین بلاک و… اشاره نمود. البته در نظر داشته باشید که برند ویتال در دو کیفیت مختلف چینی و ژاپنی در بازار موجود می باشد. در صورتی که قصد اجاره جرثقیل دستی را دارید، حتما به سراغ نوع ژاپنی آن بروید.

از محبوب ترین برند های تولید کننده جرثقیل های دستی، می توانیم از ویتال ژاپن نام ببریم. تخصص اصلی این شرکت تنها بر روی نوع ترولی سقفی و دستی می باشد. در واقع ویتال ژانپن می تواند گزینه مناسبی برای اجاره جرثقیل دستی به شمار آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =