نکات مهم درباره اجاره جرثقیل کفی ۳ تن

نکات مهم درباره اجاره جرثقیل کفی 3 تن

نکات مهم درباره اجاره جرثقیل کفی ۳ تن

نکات مهم درباره اجاره جرثقیل کفی ۳ تن، شامل مواردی می شود که هر یک از پیمانکارانی که قصد دارند جرثقیل کفی دار ۳ تن اجاره کنند، باید آن ها را بدانند از این رو جرثقیل تهران در ادامه به شرح یک به یک آن ها پرداخته است و نکات حائز اهمیتی را برای شما بیان نموده است.

در زمان اجاره جرثقیل کفی ۳ تن به این نکات توجه کنید:

شما باید بدانید که کرایه جرثقیل، شاید در نگاه اول امری ساده به نظر برسد، اما اگر نکات ایمنی و اجرایی را در آن رعایت نکنید، قطعا پس از کرایه جرثقیل، به مشکل خواهید خورد. در ادامه نکات مهمی را درباره کرایه جرثقیل کفی دار برای شما آورده ایم.

نکات مهم درباره اجاره جرثقیل کفی 3 تن
توضیح و شرح نکات مهم درباره اجاره جرثقیل کفی ۳ تن

از یک اپراتور ماهر کمک بگیرید.

یکی از اصلی ترین‌ معیار ها و المان ها در زمان کرایه جرثقیل، به کار گیری اپراتور ماهر است. او وظیفه هدایت و کنترل جرثقیل کفی دار را بر عهده دارد. توجه داشته باشید که سن اپراتور جرثقیل باید بالای ۱۸ باشد. همین طور تجربه کافی در زمینه کنترل جرثقیل را داشته باشد.

وی باید آموزش های لازم در زمینه هدایت و کنترل جرثقیل را به طور کلی دیده باشد. هم چنین اطلاعات کافی در جهت کنترل جرثقیل داشته و در صورت بروز حوادث و یا خطرات احتمالی، بتواند واکنش درستی از خود نشان دهد.

باربرداری توسط اپراتور جرثقیل انجام می شود. این کار باید به درستی و با روش های اصولی انجام گیرد. هم چنین در زمان اجاره جرثقیل، باید اپراتور دستگاه را به طور کامل بررسی کند و با بخش های مختلف این دسته از ماشین آلات، آشنایی کامل داشته باشد.

بهتر است از زمان روشن کردن جرثقیل تا ۵ دقیقه از آن استفاده نشود. سپس ترمز ها، ابزار ها و هر آن چیزی که به ایمنی جرثقیل مرتبط است، به طور کامل و اصولی مورد بررسی قرار بگیرد. در این صورت می توان از عملکرد مطلوب جرثقیل کفی دار ۳ تن اطمینان خاطر کسب کرد.

نقش اجزا و بخش های مختلف جرثقیل در ایمنی را فراموش نکنید.

تمامی بخش ها و لوازمی که در زمان استفاده از جرثقیل به شکلی مستقیم‌ بر عملکرد آن تاثیر گذار هستند، باید یک به یک مورد بررسی قرار بگیرند. این اجزا و بخش ها شامل قلاب، ثابت، تکیه گاه ها، بوم و جک می باشد. توجه داشته باشید که در زمان انجام کرایه جرثقیل کفی ۳ تن، موارد نام برده شده باید بازرسی شوند تا هیچ گونه پوسیدگی نداشته باشند.

نکات مهم درباره اجاره جرثقیل کفی 3 تن
نقش اجزا و بخش های جرثقیل در نکات مهم درباره اجاره جرثقیل کفی ۳ تن

باد لاستیک ها را چک کنید. باد لاستیک ها باید تنظیم با تناژ باری جرثقیل باشند. هم چنین باید اتاق جرثقیل به طور کامل مرتب باشد و از هر گونه قوطی گریس و روغن و ابزار خالی باشد.

در صورتی که کرایه جرثقیل کفی دار ۳ تن، در جهت محیط های لوله کشی شده، انجام گرفته است، باید زمین را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید تا از استحکام کافی آن مطمئن شوید.

در صورتی که زمین سست باشد، باید برای نصب جک ها، استحکام کافی را ایجاد نمایید. توجه داشته باشید که نصب جک ها در محل های نا مناسب می تواند اتفاق ها و حوادث ناگواری را به همراه داشته باشد.

در صورتی که جرثقیل در محیط های بسته کار می کند، بهتر است مسیر آن به صورت کاملا مجزا مشخص شود. در نظر داشته باشید که باید اطراف جرثقیل به طور کامل خلوت باشد تا به کابل ها و یا سایر لوازم و وسایل در زمان بار برداری و جا به جایی آن ها، برخورد نکند.

از جرثقیل کفی دار ۳ تن در انجام چه کار هایی می توان استفاده کرد؟

شما می توانید پس از کرایه جرثقیل کفی ۳ تن در نصب سازه، تخلیه بار، بار گیری، انتقال و حمل و نقل کانکس، ژنراتور، چیلر و… استفاده نمایید. توجه داشته باشید که حتما پیش از انجام باربرداری، باید وزن آن را محاسبه کنید تا جرثقیل مناسبی را اجاره نمایید. در غیر این صورت در روند انجام پروژه و عملیات شما، اختلال ایجاد خواهد شد.

نکات مهم درباره اجاره جرثقیل کفی ۳ تن و استفاده از آن

همان طور که نکاتی حائز اهمیت در مورد کرایه جرثقیل مطرح است، نکات ایمنی در زمان استفاده از جرثقیل نیز باید رعایت شوند تا در زمان انجام پروژه و عملیات هیچ یک از افرادی که در محل حضور دارند، آسیب نبینند. همین طور شما به عنوان یک پیمانکار دچار پرداخت خسارت و هزینه های بیش تر نشوید.

  • در نظر داشته باشید که اگر از وضعیت جسمانی و روانی کاملی برخوردار نیستید، از جرثقیل کفی دار ۳ تن استفاده نکنید.
  • در زمان استفاده از جرثقیل کفی ۳ تن، از عدم وجود شبکه و کابل های برق، اطمینان خاطر کسب کنید.
  • پیش از آن که جک های جرثقیل را مستقر کنید، حتما از محل نصب آن ها مطمئن شوید.
  • در زمان بار برداری حتما با بوق زدن افراد دیگر را مطلع کنید تا در مسیر جا به جایی بار نباشند.
  • از خوابیدن بر روی جرثقیل اجتناب کنید.
  • از پرت کردن اشیا به سمت جرثقیل کفی دار ۳ تن خودداری کنید.
  • از ایستادن بر روی بار و یا زیر آن خودداری کنید.
نکات مهم درباره اجاره جرثقیل کفی 3 تن
نکات مهم درباره اجاره جرثقیل کفی ۳ تن و استفاده از آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − پنج =