جرثقیل ۲۵ تن

جرثقیل 25 تن

جرثقیل ۲۵ تن

امروزه جرثقیل ها در تناژ های باری مختلفی طراحی و تولید شده اند که هر کدام برای انجام عملیات و یا پروژه ای مورد استفاده قرار می گیرند. جرثقیل ۲۵ تن نیز یکی از همین جرثقیل ها می باشد که به دلیل ظرفیت باری بالایی که دارد، در جهت بار برداری و جا به جایی بار خیلی از پروژه ها و عملیات، مورد استفاده قرار می گیرد.

بهتر است ابتدا با جرثقیل و ساختاری که دارد آشنا شوید. در این صورت می توانید راحت تر جرثقیل مورد نیاز خود را انتخاب و برای کرایه و یا اجاره آن اقدام نمایید.

جرثقیل 25 تن
همه چیز در مورد جرثقیل ۲۵ تن

جرثقیل چیست؟

جرثقیل به نوعی از ماشین آلات گفته می شود که از آن ها برای بار برداری و جا به جایی اجسامی استفاده می شود. این دسته از ماشین آلات، دارای یک دکل و یا سازه مرتفع هستند که توسط طناب و قرقره هایی برای بالا کشیدن و یا پایین آوردن اشیا مورد استفاده قرار می گیرند.

این دستگاه با کمک یک یا چند ماشین ساده در جهت ایجاد مزیت مکانیکی و در نتیجه حرکت بار های فرا تر از توانایی طبیعی یک انسان می باشد. جرثقیل به طور معمول در صنعت حمل و نقل برای بار گیری و تخلیه و یا برای حرکت اجسام به کار می رود.

عمدتا کاربرد آن ها در صنایع ساختمانی و یا سازه های عظیم دیگر می باشد. معمولا جرثقیل هایی که در صنایع ساختمانی از آن ها استفاده می شود، به طور موقت در محیطی مشخص نصب می گردند. البته لازم به ذکر است که می توان آن ها را بر روی زمین و یا بر روی وسایل نقلیه مخصوصی نیز نصب نمود.

جرثقیل ها به طور کلی به دو روش کنترل می شوند. در روش اول یک کاربر و یا اپراتور درون کابینی که همراه جرثقیل حرکت می کند، نشسته و توسط دکمه هایی که با یک کابل به ایستگاه کنترل وصل می باشند، جرثقیل را هدایت و کنترل می کند.

در روش دوم از روش کنترل بی سیم استفاده می شود. در هر صورت اپراتور مسئولیت ایمنی جرثقیل و جان افرادی که در محل کار با جرثقیل حضور دارند را بر عهده دارد.

انواع جرثقیل

جرثقیل ها انواع مختلفی دارند که شما باید بسته به نوع عملیات و پروژه و همین طور مقدار باری که می خواهید جا به جا نمایید، تناژ باری و هم چنین نوع مناسبی را انتخاب نمایید. اما اگر بخواهیم یک دسته بندی کلی در مورد انواع جرثقیل بگوییم، می توانید آن ها را جرثقیل های ثابت، جرثقیل متحرک و جرثقیل های سقفی، دسته بندی نماییم.

جرثقیل 25 تن
معرفی انواع جرثقیل و کاربرد جرثقیل ۲۵ تن

جرثقیل ۲۵ تن، جزو دسته جرثقیل های برجی به حساب می آیند. چرا که دارای دکل و یا بومی بلند هستند که بسته به مقدار ارتفاع مورد نیاز، می توانند طولی کوتاه و یا بلند داشته باشند. عمدتا جرثقیل ۲۵ تن برای ساخت و انجام پروژه های ساختمان مرتفع و بسیار بلند مورد استفاده قرار می گیرد.

مشخصات و ویژگی های جرثقیل ۲۵ تن

همان طور که می دانید، تمامی جرثقیل ها دارای مشخصات و ویژگی های منحصر به فرد هستند که پیش از کرایه و یا اجاره آن ها باید شناختی کلی به دست آورید. در غیر این صورت امکان دارد که در زمان انجام عملیات و پروژه دچار مشکل شوید. در ادامه جرثقیل تهران کلیه مشخصات و ویژگی های این جرثقیل را برای شما بازگو کرده است.

جرثقیل ۲۵ تن، دارای حداکثر ظرفیت بار برداری ۲۵۰۰۰ کیلو گرم و یا ۲۵ تن می باشد. توجه داشته باشید که اگر می خواهید بار و اشیا را بیش از این ظرفیت باری، جا به جا نمایید، به سراغ این جرثقیل نروید.

تعداد محور های این جرثقیل ۳ عدد بوده و وزن کلی دستگاه ۳۰۰۰۰ کیلو گرم (۳۰ تن) می باشد. اگر تصمیم دارید که برای انجام عملیات و پروژه خود، اقدام به کرایه جرثقیل ۲۵ تن کنید، بهتر است که اطلاعات دقیقی در مورد ابعاد و اندازه آن داشته باشید.

ابعاد این جرثقیل، در ۱۲٫۷۵ * ۲٫۵ * ۳٫۴۵ (طول * عرض * ارتفاع) متر می باشد. طول بوم جرثقیل ۲۵ تن در حالت بسته طولی معادل ۱۰٫۵ متر و در حالت کاملا باز طولی معادل ۳۴ متر دارد.

جرثقیل 25 تن
مشخصات و ویژگی های فنی جرثقیل ۲۵ تن

لازم به ذکر است که شما می توانید در زمان انجام کار با جرثقیل، از بازوی جانبی نیز استفاده کنید که طول بوم به علاوه بازوی جانبی به ۴۲ متر می رسد.

حداکثر سرعت این نوع از ماشین آلات، به ۸۰ کیلو متر بر ساعت می رسد. هم چنین اگر تصمیم دارید که در سطوح شیب دار از این جرثقیل استفاده کنید، باید بدانید که میزان عملکرد این جرثقیل در شیب معادل ۳۰ درصد می باشد.

فاصله بین جک های جلو و عقب معادل ۵٫۳ متر و طول هر جک معدال ۶٫۲ متر است. ضمن این که مدت زمان باز و بسته شده کامل بوم ۵۶ / ۹۰ ثانیه می باشد.

از دیگر مشخصات جرثقیل ۲۵ تن می توان به تعداد سیلندر های آن که ۶ عدد می باشد، اشاره نمود. در صورتی که تصمیم دارید برای انجام عملیات و پروژه خود از این جرثقیل استفاده کنید، می توانید با مشاورین جرثقیل تهران در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =