اجاره جرثقیل سبک

اجاره جرثقیل سبک

اجاره جرثقیل سبک

اجاره جرثقیل سبک، معمولا برای پروژه هایی مورد استفاده قرار می گیرد که شما تصمیم داشته باشید حداکثر ۵ تن بار را به وسیله جرثقیل بار برداری کنید.

در این مطلب تصمیم داریم شما را با مزایای اجاره جرثقیل سبک آشنا کنیم. توجه داشته باشید که باید جرثقیل را بسته به وزن بار و اجسامی که قصد جا به جایی آن ها را دارید، انتخاب کنید. در غیر این صورت یا متحمل هزینه بیش تری می شوید و یا جرثقیل در زمان بار برداری و جا به جایی، کله شده و حادثه آفرین می شود.

جرثقیل چیست و چه کاربردی دارد؟

جرثقیل به ماشین آلات بزرگی گفته می شود که وظیفه آن بار برداری و جا به جایی اجسام است. جرثقیل ها در تناژ باری های مختلفی تولید شده اند که هر کدام دارای یک ظرفیت برای بار برداری و جا به جایی اجسام و بار ها می باشند.

توجه داشته باشید که باید بسته به انجام پروژه و عملیاتی که دارید، باید تناژ باری جرثقیل را متناسب انتخاب کنید. شما می توانید در این زمینه با مشاوران جرثقیل تهران مشورت نمایید.

اجاره جرثقیل سبک
درباره اجاره جرثقیل سبک و انواع جرثقیل ها

انواع جرثقیل ها و کاربرد آن ها

جرثقیل ها در مدل های مختلفی تولید شده اند که هر کدام متناسب با انجام یک پروژه و عملیات می باشند. در ادامه آن ها را نام برده و کاربردی که دارند را برای شما شرح می دهیم:

  1. جرثقیل سبد دار:

جرثقیل های سبد دار، دارای اتاق و یا همان سبد هستند. شما می توانید از این نوع از جرثقیل ها جهت نظافت نمای ساختمان، تعمیرات تیر های برقی، تعمیرات داخل تونل ها، نصب بنر ویا هر گونه تعمیرات و زیبا سازی که در ارتفاع انجام می شود، استفاده نمایید.

  1. جرثقیل های سقفی:

جرثقیل های سقفی، جهت جا به جایی انواع دستگاه ها و بار ها که در داخل سوله می باشند مناسب هستند. توجه داشته باشید که باید سقف سوله شما، کوتاه باشد تا استفاده و کار با جرثقیل سقفی برای شما آسان تر شود.

این نوع از جرثقیل ها برای بار برداری و جا به جایی اجسام و بار هایی مورد استفاده قرار می گیرند که امکان استفاده از جرثقیل های ماشینی‌در محل وجود نداشته باشد.

  1. جرثقیل های بوم بلند

جرثقیل های بوم بلند، به دلیل داشتن بوم بلند یا همان تلسکوپ، بیش تر برای ساختمان ها و پروژه های بلند مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع از جرثقیل ها کاربرد زیادی در ارتفاعات بالا داشته و این امکان را به شما می دهند تا در صورت نیاز بر روی آن ها سبد نصب نمایید.

در صورت نصب سبد می توان از آن برای زیبا سازی شهر و… در ارتفاعات نیز استفاده نمود.

اجاره جرثقیل سبک
درباره اجاره جرثقیل سبک و سایر جرثقیل ها
  1. جرثقیل های کفی:

جرثقیل های کفی، معمولا توان بار برداری و جا به جایی از ۳ تن تا ۱۵ تن بار را دارا می باشند. از این جرثقیل ها جهت جا به جایی انواع دستگاه ها، پلت، کانکس، کیوسک و… مورد استفاده می شود.

یکی از مزایای جرثقیل ها کفی، صرفه جویی در هزینه است. چرا که دیگر نیازی نیست بابت کرایه و اجاره جرثقیل و کفی دو هزینه مجزا پرداخت کنید.

  1. جرثقیل سبک:

کلیه جرثقیل های نام برده شده، زمانی که در تناژ باری زیر ۱۰ تن، در انجام عملیات و پروژه ها مورد استفاده قرار بگیرند، جرثقیل سبک گفته می شود.

کلیه جرثقیل های نام برده شده، دارای تناژ باری سبک هستند که شما می توانید با در نظر گرفتن مقدار باری که می خواهید ‌جا به جا کنید، آن را اجاره نمایید.

در زمان اجاره جرثقیل سبک به نکات زیر توجه کنید:

اجاره جرثقیل سبک نیز مانند سایر جرثقیل ها، نیاز به رعایت نکات ایمنی دارد. توجه کنید که باید به آن ها عمل کنید تا از خطر ساز شدن و به خطر افتادن جان افراد مشغول در سایت جلوگیری شود:

حتما از یک اپراتور ماهر و کار بلد جهت هدایت جرثقیل سبک استفاده کنید. توجه کنید که تناژ باری پایین جرثقیل، بدین منظور نیست که نیازی به اپراتور ماهر ندارد.

همین طور باید بدانید که محل قرار گیری جرثقیل سبک باید مطمئن بوده و خاک سطح قرار گیری پایه های جرثقیل سبک، نباید نرم باشد.

حتما بار و اجسام مطابق با تناژ باری تعریف شده با جرثقیل سبک را، بار برداری کنید. از حمل و جا به جایی بیش تر از سقف تعریف شده برای جرثقیل سبک به شدت خودداری کنید. امکان دارد که‌ جرثقیل سبک شما آسیب ببیند و یا در زمان انجام کار کله کند.

حتما برای اجاره جرثقیل سبک، به دنبال یک مرکز معتبر باشید که به صورت مداوم جرثقیل های خود را سرویس کند. چرا که جرثقیل نیاز دارد در بعضی از قسمت ها روغن کاری شود. در این زمینه می توانید با مشاورین جرثقیل تهران مشورت کنید و از آن ها درخواست کمک کنید.

در صورتی که اطلاعات کافی از مقدار و تناژ باری پروژه و عملیات خود ندارید، می توانید از جرثقیل تهران بخواهید تا کارشناسی را به محل سایت و انجام پروژه شما اعزام کند.

اجاره جرثقیل سبک
نکاتی در مورد اجاره جرثقیل سبک

مزایای کرایه جرثقیل

یکی از مهم ترین مزایای کرایه جرثقیل، قیمت مقرون به صرفه آن ها نسبت به خرید می باشد. در نظر داشته باشید که شما می توانید برای اجرای برخی از فرآیند های ساخت و تعمیرات پروژه خود که نیاز به جرثقیل دارید، اقدام به کرایه جرثقیل کنید.

توجه داشته باشید که هزینه های تعمیر و نگهداری این نوع از جرثقیل ها، بسیار بالا می باشد. به همین خاطر اجاره جرثقیل سبک می تواند یک روش مقرون به صرفه و کاملا اقتصادی برای پیمانکار و افرادی که برای انجام پروژه ای خود نیاز به جرثقیل دارند، به شمار آید.

از دیگر مزایای اجاره جرثقیل سبک از شرکت های اجاره دهنده این می باشد که خدمات کرایه جرثقیل خود را به همراه راننده متخصص و مجرب ارائه می دهند. همان طور که می دانید، هدایت و کنترل جرثقیل، نیاز به مهارت و تخصص دارد. در غیر این صورت این امکان وجود دارد که در حین انجام کار با جرثقیل، حادثه ای رخ دهد.

از این رو، شما می توانید در پرداخت هزینه های استخدام و بیمه یک راننده جرثقیل صرفه جویی کنید و از خدماتی که شرکت های کرایه جرثقیل ارائه می دهند، بهره مند شوید.

جرثقیل چیست؟

جرثقیل به نوعی از ماشین آلات گفته می شود که از آن می تواند در جهت بالا بردن و جا به جایی بار و کالا و برخی از تجهیزات ساختمانی استفاده نمود. این دسته از ماشین آلات عظیم با سازه ای نسبتا ساده که شامل دکل، قرقره، طناب و اتاقک کنترل می باشد، می توانند به صورت عمودی و افقی، بار هایی که از توان انسان خارج هستند را جا به جا کنند.

البته نا گفته نماند که برخی از جرثقیل ها، صرفا امکان جا به جایی بار به صورت عمودی را دارا می باشند. که این ویژگی های به عوامل مختلفی مانند نوع جرثقیل، تناژ باری و… بستگی دارد.

به همین خاطر پیش از آن که اقدام به کرایه جرثقیل کنید، باید با یک مشاور و یا کارشناس در مورد انتخاب بهترین و مناسب ترین جرثقیل مشورت کنید و از او بخواهید تا تمامی جوانب را برای شما مورد سنجش قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

تماس سریع