اجاره لیفتراک

اجاره لیفتراک

لیفتراک ها نوعی ماشین های صنعتی به شمار می آیند که از آن ها برای حمل و نقل و جا به جایی انواع بار، در وزن های مختلف از بسیار کم تا بسیار زیاد، استفاده می شود. لیفتراک ها نوعی از ماشین آلات ضروری و صنعتی می باشند که در اوایل قرن بیستم، توسط شرکت های مختلفی طراحی و تولید شدند. اجاره لیفتراک و یا استفاده از لیفتراک های اجاره ای، از جمله کار هایی است که افراد برای حمل و جا به جایی انواع بار ها در محیط های مختلف مانند انبار ها استفاده می کنند.

اجاره لیفتراک
اجاره لیفتراک

تعریف کوتاه و عامیانه از لیفتراک

لیفتراک ها می توانند وزن های زیادی از بار را جا به جا کنند. اما باید در نظر داشته باشید که توان مشخصی برای حمل بار و وزن کالا برای هر لیفتراکی مشخص شده است. این توان باربرداری در هر لیفتراک، توسط شرکت سازنده بر روی بدنه لیفتراک درج خواهد شد.

لیفتراک ها در مدل ها و انواع مختلفی به بازار عرضه شده اند. مانند سایر ماشین آلات و محصولات صنعتی دیگر، کار با لیفتراک نیز از استاندارد های بین المللی تبعیت می کند. برای اجاره لیفتراک، باید عوامل متعددی را در نظر بگیرید که در ادامه به توضیح آن ها به صورت تخصصی خواهیم پرداخت.

لیفتراک از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که از مهم ترین آن ها می توانیم به بدنه لیفتراک، اتاق راننده، دکل، محافظ سقف، تکیه گاه شاخک ها، نگهدارنده بار، چرخ ها، شاخک ها، وزنه تعادل، تجهیزات هشدار دهنده ایمنی، سیستم ترمز و سیستم هیدرولیک سیلندر، اشاره کنیم.

لیفتراک جزو ماشین آلاتی می باشد که خطر واژگونی آن حداقل محاسبه شده است و این قابلیت را دارد تا بار و کالا را تا ارتفاع مشخصی بالا و پایین بیاورد.

برخی از لیفتراک ها به گونه ای طراحی شده اند که برای مناطق ناهموار مانند محیط های کارگاهی که مشغول ساخت و ساز می باشند، مناسب باشند. همین طور در برخی از کارخانجات محیط ها و بخش های ناهمواری وجود دارد که کالا و بار باید به آن محیط ها منتقل شود. حال استفاده از لیفتراک های مخصوص مناطق ناهموار می تواند به این افراد برای جا به جایی بار و کالا کمک نماید.

اجاره لیفتراک
تعریفی عامیانه از ماشین آلات صنعتی و اجاره لیفتراک

تاریخچه پیدایش لیفتراک

در ابتدا سال ۱۹۱۷ میلادی، کمپانی کلارک، به عنوان تولید کننده میل چرخ شناخته می شد که ماشین چرخ داری را به نام لیفتراک، طراحی و تولید نمود. این دستگاه در ابتدا مواد و مصالح را در محدوده کارخانه خود کمپانی جا به جا می نمود. در همین زمان چند کمپانی دیگر با دیدن این دستگاه که تا آن زمان به منظور استفاده کارخانه کلارک ساخته شده بود، تصمیم به سفارش آن  گرفتند.

این رویه ادامه پیدا کرد تا زمانی که در سال ۱۹۲۳ میلادی، کمپانی ییل اولین کمپانی شناخته شد که از لیفتراک به همراه چنگک در جهت بالا بردن اجسام سنگین، استفاده نمود. در واقع و با ذهنیت امروزی که از دستگاه لیفتراک داریم، همین دستگاه به عنوان نخستین لیفتراک شناخته شد.

در زمان جنگ جهانی دوم لیفتراک ها به دلیل کارایی بالایی که در پشت میدان های جنگ داشتند، بسیار مورد استفاده قرار می گرفتند. به همین خاطر تولید آن ها افزایش پیدا کرد. در همین زمان و در سال ۱۹۳۰ پالت استاندارد نیز به لیفتراک و چرخه صنعت اضافه شد.

در دهه ۵۰ میلادی و با کم شدن مساحت انبار ها و اضافه کردن طبقات و قفسه ها و هم چنین قرار دادن اجسام و کالا ها در ارتفاعات، شرایط ساخت لیفتراک هایی که از دکل های به نسبت بلند بهره مند می باشند، فراهم شد.

با گذشت زمان، لیفتراک ها کم کم به شکل های امروزی درآمده و از دیزلی به صورت بنزینی، گازی، دوگانه سوز و حتی موتور های الکتریکی یا برقی، تغییر یافتند.

اجاره لیفتراک در کجا و چطور به ما کمک می کند؟

اجاره لیفتراک، زمانی حائز اهمیت می شود که بخواهیم بار و یا کالا هایی را در محیطی مشخص، جا به جا کنیم. به طور مثال اگر شما یک انبار دارید و تصمیم دارید که اجناس را در طبقه بندی های ایجاد شده در انبار جای دهید، بهتر است به سراغ اجاره لیفتراک بروید. چرا که علاوه بر صرفه اقتصادی، شما مجبور نیستید هزینه زیادی را برای نیروی انسانی پرداخت نمایید.

البته باید نکات مختلفی را در زمان کرایه لیفتراک در نظر بگیرید. چرا که از این نوع ماشین الات مدل ها و انواع مختلفی وجود دارد که هر کدام برای محیط کارگاهی مناسب می باشند. به طور مثال لیفتراک های گازی و بنزینی، به دلیل تولید دود زیادی که از خود در زمان کار کردن دارند، برای محیط های بسته و کوچک مانند انبار و یا کارگاه مناسب نمی باشد. در صورتی که می تواند از لیفتراک های بنزینی و گازی در محیط های کارگاهی سرباز استفاده نمود.

به همین خاطر به شما توصیه می کنیم پیش از این که اقدام به اجاره لیفتراک کنید، موارد مختلفی در مورد این ماشین آلات را در نظر بگیرید و یک به یک آن ها را مورد بررسی قرار دهید.

تفاوت اجاره لیفتراک و اجاره جرثقیل در چیست؟

لیفتراک ها و جرثقیل ها هر کدام در دسته بندی ماشین آلات سنگین و صنعتی قرار می گیرند. اما نکته حائز اهمیت تفاوت هایی است که با یکدیگر دارند. این امکان وجود دارد که شما در زمان حمل و نقل بار و جا به جایی کالا، بین اجاره لیفتراک و اجاره جرثقیل مردد بمانید. به همین خاطر باید اطلاعات کافی را در مورد تفاوت هایی که اجاره لیفتراک و اجاره جرثقیل دارند را به خوبی به دست آورید.

یکی از تفاوت هایی که بین لیفتراک و جرثقیل دیده می شود، وارد کردن آسیب به محموله و بار توسط لیفتراک ها می باشد. چرا که جرثقیل های سقفی، به گونه ای طراحی شده اند تا کم ترین آسیب به بار و کالا وارد شود.

با این که لیفتراک ها جزو ابزار آلات عمومی محسوب می شوند، اما جرثقیل ها به گونه طراحی و تولید شده اند تا کاری مشخص شده را انجام دهند. جرثقیل های سقفی، به دلیل قابلیت کنترل بالایی که دارند، می توانند به درستی وظایف خود که شامل بار برداری و جا به جایی کالا ها می باشد را انجام دهند.

از دیگر تفاوت هایی که در زمان اجاره لیفتراک و اجاره جرثقیل به شدت چشم گیر می باشد، قابلیت جابه جایی محدود و معدود لیفتراک ها می باشد. چرا که لیفتراک می تواند تا حدی از پیش تعیین شده، بازوی خود را بالا ببرد. به همین خاطر تمامی وسایل در انبار به صورت محدود چیدمان خواهند شد.

در صورتی که جرثقیل ها چنین محدودیتی نداشته و اگر تناژ باری مناسبی را در زمان کرایه جرثقیل انتخاب کنید، می توانید سرعت انجام کار را چندین برابر نمایید.

اجاره لیفتراک
تفاوت اجاره لیفتراک و اجاره جرثقیل

انواع لیفتراک اجاره ای صرفه اقتصادی دارد؟

همان طور که پیش تر اشاره کردیم، لیفتراک ها انواع مختلفی دارند. دسته بندی لیفتراک ها معمولا بر اساس نوع سوخت موتور و یا تناژ باری آن ها انجام می پذیرد. در زمان کرایه انواع لیفتراک باید نکاتی را در نظر بگیرید. به طور مثال در چه فضا و محیطی قصد استفاده از لیفتراک اجاره ای را دارید؟ همین طور باید بدانید که در هر دفعه باربرداری، می خواهید چه مقدار کالایی را جا به جا نمایید.

لازم است بدانید که اجاره لیفتراک می تواند از خرید آن برای شما مقرون به صرفه تر باشد. چرا که لیفتراک اجاره ای، نیازی به فراهم کردن نیروی متخصص برای هدایت لیفتراک و یا صرف هزینه برای نگهداری و سرویس کردن این ماشین نخواهید داشت. به همین خاطر می توان اجاره لیفتراک را نسبت به خرید آن مقرون به صرفه تر دانست.

به طور کلی ماشین آلات سنگین که شامل جرثقیل، لیفتراک، بالابر و… می شوند، هزینه نگهداری و سرویس کردن بالایی را با خود به همراه دارند. به همین خاطر کرایه هر کدام از آن ها می تواند نسبت به خریدشان، صرفه اقتصادی بیش تری داشته باشد.

اجاره لیفتراک
آیا استفاده از لیفتراک اجاره ای صرفه اقتصادی دارد؟

قیمت کرایه لیفتراک در تهران

قیمت کرایه لیفتراک در تهران، به عوامل مختلفی مانند تناژ باری لیفتراک، نوع سوخت لیفتراک و… بستگی دارد. در صورتی که تصمیم دارید اجاره لیفتراک را انجام دهید، حتما با یک مشاور در این زمینه مشورت کنید.

به طور مثال، همان طور که پیش تر گفته شد، برخی از لیفتراک ها برای محیط های ناهموار طراحی و تولید شده اند. شما باید پیش از این که اقدام به کرایه لیفتراک کنید، تمامی موارد را در نظر بگیرید تا شرکت های اجاره لیفتراک بتوانند به شما قیمت درستی را ارائه کنند.

شما می توانید برای بررسی دقیق نیاز خود نسبت به لیفتراک ها، از طریق شماره تماس های درج شده در سایت، با مشاورین جرثقیل تهران برای اطلاع داشتن از قیمت کرایه لیفتراک، در تماس باشید.

مجموعه جرثقیل تهران و خدمات گسترده آن:

جرثقیل تهران یکی از مجموعه های شناخته شده در سطح شهر تهران برای اجاره انواع لیفتراک، کرایه مدل های مختلف جرثقیل، اجاره بالابر، کرایه مینی بیل، اجاره تریلی و کامیون می باشد که می تواند به شما به صورت تخصصی در مورد هر یک از ماشین آلات نام برده شده اطلاعات کافی را بدهد. تا شما بتوانید تصمیم درستی در زمینه کرایه و اجاره ماشین آلات سنگین و صنعتی داشته باشید.

همین طور می توانید برای اجاره لیفتراک با مشاورین جرثقیل تهران در تماس باشید و مناسب ترین لیفتراک را برای جا به جایی بار و حمل و نقل کالا انتخاب نمایید.

اجاره لیفتراک
استفاده از خدمات اجاره لیفتراک و کرایه جرثقیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − یازده =

تماس سریع