قیمت اجاره جرثقیل

قیمت اجاره جرثقیل

قیمت اجاره جرثقیل

قیمت اجاره جرثقیل، یکی از سوالاتی است که در زمان انجام پروژه های سنگین ذهن هر پیمانکاری را به خود مشغول می کند. اما ابتدا باید با انواع جرثقیل ها و همین طور تناژ باربرداری آن ها آشنا شوید تا بتوانید برای انجام عملیاتی که مد نظر دارید، مناسب ترین جرثقیل را کرایه کنید.

جرثقیل تهران تصمیم دارد در این مطلب شما را بیش تر با قیمت اجاره انواع جرثقیل ها آشنا کند. پس با ما همراه باشید.

قیمت اجاره جرثقیل
هزینه و قیمت اجاره جرثقیل

انواع جرثقیل ها

جرثقیل های سبک و کفی

جرثقیل های سبک معمولا برای باربرداری و جا به جایی بار از ۱۰۰ کیلو گرم‌ تا چند تن مورد استفاده قرار می گیرد. هم چنین جرثقیل های کفی علاوه بر انجام بار برداری و جا به جایی اجسام، می توانند بار را در مسافت های طولانی جا به جا نمایند.

جرثقیل تاور کرین

جرثقیل های تاور کرین همان جرثقیل های برجی هستند که زمان انجام پروژه های بزرگ و بسیار مرتفع مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع از جرثقیل ها، به سه شکل بر روی زمین قابل نصب هستند.

قیمت اجاره جرثقیل
قیمت اجاره جرثقیل و معرفی انواع آن ها

جرثقیل موبایل

جرثقیل های موبایل در واقع همان جرثقیل های ماشینی هستند. این نوع از جرثقیل ها دارای بازو هستند و قابلیت حرکت کردن را دارند. همین طور حرکت جرثقیل موبایل، بدون مسیر مشخص می باشد و باربرداری و جا به جایی اجسام بر اساس مرکز ثقل و پایداری جرثقیل صورت میپذیرد. این جرثقیل ها‌ به دو شکل ثابت (نصب جک) و کارگاهی (متحرک با بار) مورد استفاده قرار می گیرند.

جرثقیل های سقفی

نوعی دیگر از جرثقیل ها، جرثقیل های سقفی هستند. این نوع از جرثقیل ها برای جا به جایی اجسام و حمل آن ها در وزن های سنگین بسیار مناسب هستند. این جرثقیل ها برای بلند نمودن اجسام در محیط های کارگاهی بسیار مناسب هستند. چرا که به سقف متصل شده و به وسیله یک عدد قلاب و کابل، مشغول باربرداری و جا به جایی اجسام می شوند.

قیمت اجاره جرثقیل
قیمت اجاره جرثقیل در جرثقیل تهران

جرثقیل های دروازه ای

جرثقیل های دروازه ای به دو صورت دروازه ای و نیم دروازه ای مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع از جرثقیل ها برای جا به جایی بار در محیط های باز و در داخل سالن ها بسیار مناسب هستند. جالب است بدانید که جرثقیل های دروازه ای، قابلیت نصب بالابر های سیم بکسلی تک و دو پل درگروه های کاری مختلف را دارند.

جرثقیل بازویی

جرثقیل های بازویی به دو شکل دیواری و ستونی قابل استفاده برای باربرداری و جا به جایی اجسام می باشند. این نوع از جرثقیل ها برای خطوط مونتاژ، انبار ها، ایستگاه های ماشین آلات و … بسیار مناسب هستند.

قیمت اجاره جرثقیل
خرید و قیمت اجاره جرثقیل بازویی

جرثقیل های آویز

در صورتی که محدودیت ارتفاع دارید، به شما استفاده از جرثقیل های آویز را توصیه می کنیم. این جرثقیل ها برای نصب در سالن ها و مکان های دارای محدودیت ارتفاع یا خطوط مونتاژ سری، مانند خودرو سازی، کاملا مناسب بوده و توانایی جا به جایی و حمل بار تا ظرفیت ۵ تن را دارا می باشند.

جرثقیل های کامیونی

در جرثقیل های کامیونی، تجهیزات جرثقیل بر پشت کامیون نصب شده و سرعت عمل انجام پروژه را بسیار بالا می برد. چرا که می توانید‌ اجسام را بر پشت کامیون گذاشته و برای طی کردن مسافت های طولانی از آن استفاده نمایید. لازم به ذکر است که ظرفیت‌ باربرداری این نوع از جرثقیل ها تا ۸۰۰ تن می باشد.

قیمت اجاره جرثقیل
قیمت اجاره جرثقیل کامیونی

جرثقیل های خاص

جرثقیل های خاص، ترکیبی از جرثقیل هایی است‌ که نام بردیم. شما می توانید برای انجام یک سری از پروژه های خاص، از این جرثقیل ها استفاده نمایید.

البته لازم به ذکر است که برای استعلام قیمت اجاره جرثقیل مناسب برای انجام پروژه خود، می توانید با مشاورین و متخصصین جرثقیل تهران مشورت نمایید.

در زمان اجاره جرثقیل به نکات زیر توجه کنید

حتما در نظر بگیرید که برای استفاده از انواع جرثقیل های نام برده شده، از اپراتور دوره دیده و متخصص در این زمینه بهره ببرید. چرا که عدم تسلط اپراتور به کنترل و مدیریت جرثقیل، می تواند حادثه آفرین شود. هم چنین جرثقیل ها جزو ماشین آلاتی هستند که کنترل و مدیریت آن ها ساده نیست و اپراتور باید دوره های تخصصی را پشت سر گذاشته باشد.

از استحکام و مقاومت قلاب، زنجیر و یا سیم، اطمینان خاطر کسب کنید. هم چنین باید کلیه نکات ایمنی را در نظر بگیرید. در غیر این صورت جان اپراتور و دیگر کارگران که در زمان انجام عملیات حضور دارند، به خطر می افتد.

قیمت اجاره جرثقیل
استعلام قیمت اجاره جرثقیل

بیش از توان تناژ باری تعریف شده برای جرثقیل، اقدام به بار برداری و جا به جایی اجسام نکنید. این کار سبب می شود تا جرثقیل آسیب دیده و شاید در زمان انجام عملیات، اصطلاحا چپ شود.

در زمان استفاده از انواع جرثقیل حتما توجه کنید که جرثقیل، در مکانی مناسب قرار دارد و زیر آن متزلزل نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =