لیفتراک سنگین

لیفتراک سنگین

لیفتراک سنگین چگونه کار می کند؟

لیفتراک سنگین گویی آمده است تا با آسان‌تر کردن و افزایش بازدهی، فعالیت‌های صنعتی را رونق ببخشد. به همین دلیل اجاره لیفتراک در انواع سبک و سنگینش به یکی از پرکاربردترین دستگاه‌های به‌منظور پیشبرد امور نقل‌وانتقال تبدیل‌شده است. لیفتراک‌ها اغلب با دکل، الحاقات و شاخک‌های جلویی که از آنها به‌منظور جابه‌جایی کالاها استفاده می‌کنند، شناخته می‌شوند. درواقع می‌توان برای تفهیم ماهیت لیفتراک‌ها آنها را ماشین‌های موتوردار قدرتمندی دانست که به چنگال مجهز بوده، به همین دلیل اجاره لیفتراک سنگین در حوزه‌های کاری مختلف کارآمد و موردتوجه است.

لیفتراک سنگین
لیفتراک سنگین و نحوه کارکرد آن

اجاره لیفتراک سنگین در تهران:

اجاره لیفتراک سنگین در تهران در تناژهای مختلفی صورت می‌گیرد. این ابزارها قدرت‌های بالایی را ارائه می‌دهند، اما هرچه ابعاد آنها کوچک‌تر باشد برای مکان‌هایی با محدودیت فضا، کاربردی‌تر هستند. به همین دلیل بسیاری لیفتراک سبک را ترجیح داده تا به ابزاری کارآمد برای عبور در بین طبقات کارخانه‌ها و انبارها و مسیرهای باریک دست یابند. ولی به‌خاطر داشته باشید، در زمان اجاره تمامی ماشین‌آلات سنگین در ابتدا به نیاز خود دقت نمایید. بدین ترتیب شاید متوجه شوید برای عرصه‌ای خاص اجاره جرثقیل مناسب‌تر است، اما در برخی شرایط کاری باید بر روی لیفتراک سنگین یا سبک حساب باز نمایید و از توانایی‌های آنها در حل‌وفصل امور سخت و سنگین خود کمک بگیرید.

 اجاره لیفتراک سنگین
اجاره لیفتراک سنگین

خدمات لیفتراک سنگین چیست؟

از خدمات لیفتراک‌های سنگین در حالت کلی می‌توان به جابه‌جایی کالاهای روی پالت در محوطه کارخانه‌ها، ذخیره‌سازی مواد در انبارها، انتقال محصولات در مراکز توزیع و … اشاره نمود. ولی به‌راحتی می‌توان در عرصه ساخت‌وساز نیز این ماشین‌های قوی‌پنجه را به خدمت گرفت و با آن‌ها به جابه‌جایی مصالح، تجهیزات ساخت، وسایل ساختمان‌ها پرداخت. ولی به دلیل ارتفاع گیری عالی که چنگک‌ها دارند، گوی مهم‌ترین هدف از کرایه لیفتراک سنگین بارگیری کانتینر، کامیون‌ها و جرثقیل‌های کفی در حجم و اندازه‌های بزرگ است.

خدمات لیفتراک سنگین
خدمات لیفتراک سنگین

انواع لیفتراک سنگین کدام‌اند؟

لیفتراک سبک فاقد موتور که دارای کارکردی ساده بوده را می‌توان در انواع جک پالت دستی، جک پالت موتوری و استکرها بیابید. در لیفتراک پالت دستی اپراتور باید بارها را به مدد این ماشین به‌صورت دستی جابه‌جا نموده زیرا دستگاه فاقد موتور است. ولی در نمونه‌های جک پالت موتوری این نیروی باتری است که به کمک آمده و وظیفه نقل‌وانتقال سریع بارها را بر عهده می‌گیرد. استکرها نیز بسیار شبیه به لیفتراک‌ها بوده و برای بارگیری وانت‌ها، انبارهای کوچک و … مناسب هستند. ولی لیفتراک سنگین از موتورهای برقی، دیزلی یا دوگانه‌سوز برای حرکت و انجام عملیات باربری و بارگیری خود استفاده می‌کنند و دارای انواع مختلفی به شرح زیر هستند:

انواع لیفتراک سنگین
انواع لیفتراک سنگین
 •          لیفتراک سنگین برقی:

قیمت اجاره لیفتراک سنگین از نوع برقی به دلیل مزایای فراوانی مانند کارکرد بی‌صدا، تعرفه‌های ارزان سوخت، عدم وجود دنده و عملکرد ساده بسیار به‌صرفه‌تر است. بدین ترتیب اگر بتوان از قدرت پایین‌تر و کارکرد نامطلوب در مناطق مرطوب آن صرف‌نظر کرد، این نمونه با هزینه‌های پایین نگهداری، تعمیر و بازسازی به‌راستی بر دیگر لیفتراک‌ها ارجحیت دارد.

 •          لیفتراک سنگین دیزلی:

گشتاور بالا، پوشش خوب سراشیبی و ناهمواری‌ها و قدرت بیشتر در امور سنگین از لیفتراک سنگین دیزلی نمونه‌ای قدرتی ساخته است. اگر بتوان از کاتالیزورها و تصفیه‌کننده‌ها در خروجی اگزوز استفاده نمود که بر مشکل محدودیت آن در مکان‌های سرپوشیده نیز فائق می‌آییم. بدین ترتیب قدرت، بهداشت و ایمنی بالا را در کنار این ماشین‌ها به‌خوبی تجربه می‌کنیم.

 •          لیفتراک سنگین دوگانه‌سوز:

کرایه لیفتراک سنگین دوگانه‌سوز به دلیل کارکردی مطلوب و بدون محدودیت در محیط‌های باز و بسته، مطلوب بسیاری است. البته وجود قطعات یدکی در دسترس، آلایندگی کمتر و کارکردی عالی در درجه حرارت بالای محیط نیز مزید علت شده و این لیفتراک‌ها را محبوب دنیای کار و فعالیت‌های فوق سنگین ساخته است. البته از سرعت بالا در حرکت، شتاب زیاد و عملکرد بهتر این ماشین نیز نمی‌توان گذشت و آن را محصولی قابل‌رقابت با نمونه‌های دیگر ندانست.

خصوصیات لیفتراک سنگین چیست؟

اگرچه لیفتراک سنگین دارای اجزای متعددی است که بدان قدرت، مانور و گشتاور عالی بخشیده است، اما فرمان حرکت چرخ مزیت بزرگ دیگر است که وجودش در این ماشین‌ها یک مزیت بزرگ می‌باشد. این مشخصه به لیفتراک کمک می‌کند تا در گوشه‌های تنگ قابلیت جهت‌دهی فوق‌العاده عالی را از خود نشان دهد و اپراتور را برای طی موانع توانمندتر سازد. البته از دیگر مشخصه‌ها و قطعات مهم و سرنوشت‌ساز این ماشین‌ها که کارکرد بی‌نقص با عدم واژگونی را برای آنها پدید آورده‌اند به این موارد می‌توان اشاره نمود:

 •          وزنه تعادلی
 •          تجهیزات هشداردهنده ایمنی
 •          سیستم هیدرولیک سیلندر
 •          نگهدارنده بار
 •          تکیه‌گاه شاخک
 •          و … .
 کرایه لیفتراک سنگین
خصوصیات لیفتراک سنگین

در چه‌کارهایی نیاز به لیفتراک سنگین است؟

لیفتراک سنگین به دلیل اینکه قدرت و توانی مضاعف را از خود نشان می‌دهد، از آن در پروژه‌های عمرانی، صنعتی، کارگاهی و … استفاده می‌شود. ولی برای آنکه به‌صورت دقیق‌تر بدانید که در چه‌کارهایی نیاز به کرایه لیفتراک سنگین است، به‌صورت جزئی‌تر این موارد را ذکر می‌کنیم.

 •          حمل مقادیر فراوانی بار بدون خطر واژگونی در مناطق ناهموار
 •          انتقال ظروف حاوی مواد شیمیایی
 •          حمل مواد بازیافتی
 •          جابه‌جایی مواد اولیه کارخانه‌ها
 •          امکان تغییر مکان رول‌های کاغذ، چوب و لوله
 •          کاربری عالی در کارخانه‌های کاشی و سرامیک
 •          حمل بارهای سست و بدون پالت
 •          بارگیری و تخلیه بار به‌صورت عرضی
 •          و … .
لیفتراک سنگین اجاره ای
موارد استفاده از لیفتراک سنگین

قیمت کرایه لیفتراک سنگین در تهران چگونه است؟

از ویژگی‌های مهمی که بر روی قیمت اجاره لیفتراک سنگین تأثیر می‌گذارد، می‌توان به ارتفاع تحت پوشش ماشین اشاره نمود. مسلماً لیفتراک‌هایی که بتوانند، ارتفاعات بالا را به‌خوبی ساپورت نمایند از کیفیت و صدالبته اجاره‌بهای بیشتری برخوردار هستند. از دیگر عوامل مهم می‌توان به مقدار وزن قابل‌تحمل، نوع لاستیک‌ها و تایرها، سلامت فنی، کیفیت و قدرت نوردهی چراغ‌ها و … اشاره نمود که به‌راستی هزینه کرایه لیفتراک سنگین را متغیر می‌سازند.

قیمت کرایه لیفتراک سنگین
لیفتراک سنگین و قیمت اجاره آن در تهران

جرثقیل تهران و خدمات این مجموعه:

مجموعه جرثقیل تهران به‌عنوان یکی از مجریان پرکار عرصه اجاره ماشین‌آلات و تجهیزات سنگین باربرداری و بارگیری شناخته می‌شود. این نام نیک را مدیون تلاش شبانه‌روزی و مستمر کارد مجرب و حرفه‌ای خود است. ازاین‌رو شما به‌عنوان کارفرما می‌توانید با خیال آسوده به این مجموعه و خدمات آن اعتماد نمایید. امروزه جرثقیل تهران پاسخگوی تمامی درخواست‌ها مبنی بر اجاره جرثقیل سنگین، اجاره بالابر، اجاره لیفتراک، اجاره تریلی، اجاره کامیون، اجاره بیل مکانیکی، اجاره بابکت و مینی بیل است. در این مسیر پر دغدغه و پرتنش صادقانه به‌پیش می‌رود تا این رضایت بالای مشتریانش را برای همیشه در کارنامه خود تثبیت سازد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

تماس سریع