کرایه جرثقیل ساعتی با قیمت مناسب

کرایه جرثقیل ساعتی

سرفصل های مقاله:

 

کرایه جرثقیل

کرایه جرثقیل به‌صرفه تر از خرید جرثقیل است و تنها درصورتی‌که حجم کار شما بسیار بالا باشد و پروژه شما بزرگ باشد می­توان خرید آن را به صرفه‌تر دانست. در صورت خرید جرثقیل باید نیروی متخصص برای نصب آن به همراه داشت که این کار هم ‌زمان بر است و هم هزینه بسیاری دارد و هزینه تعمیرات جرثقیل نیز به هزینه های شما اضافه خواهد شد و این موضوع ممکن است در شرایطی باعث وقفه افتادن در پروژه شما شود.

کرایه جرثقیل ساعتی با قیمت مناسب

اجاره جرثقیل ارزان، در کنار اینکه می‌تواند برای شما موردتوجه باشد همان‌قدر هم می‌تواند در صورت نداشتن امنیت به خسارات جانی و مالی منتهی شود. گاها مشتریان، سابقه کاری اپراتور جرثقیل، ایمن نبودن جرثقیل‌ها و نداشتن رزومه مفید اپراتور را در نظر نمی‌گیرند و تنها به شعار اجاره جرثقیل ارزان تکیه می‌کنند.

برای اجاره جرثقیل باید به نکات زیر توجه کنید:

 • تناژ جرثقیل موردنظر شرکت حداقل ۲ تن از تناژ دستگاه و قطعات شما بیشتر باشد.
 • سرعت کار جرثقیل باید در کرایه ساعتی بالا باشد.
 • اجاره کردن جرثقیل باید همراه با اپراتوری باسابقه کاری حداقل ۱۰ سال همراه باشد (استعلام از تاریخ گواهینامه رسمی).
 • خسارات ناشی از بی‌احتیاطی اپراتور جرثقیل به عهده شرکت بوده و باید در قرارداد همکاری ذکر شود.
 • نوع دستگاه (تاور کرین، جرثقیل کفی، جرثقیل موبایل کرین و…) باید مناسب کار شما باشد.

کرایه جرثقیل ساعتی

کرایه جرثقیل ساعتی
کرایه جرثقیل ساعتی

برای کرایه جرثقیل ساعتی، مینیمم مشخصی وجود دارد؛ به این معنی که از مدت‌زمانی کمتر نمی‌توان یک جرثقیل را اجاره کرد. اگرچه به‌طورمعمول این مقدار با توجه به کیفیت جرثقیل متغیر است اما به‌طور میانگین سه الی چهار ساعت، حداقل مدت‌زمانی است که می‌توان یک جرثقیل را کرایه کرد.

هزینه کرایه جرثقیل

برای قیمت اجاره جرثقیل نرخ‌های متفاوتی وجود دارد که بسته به عواملی چون وزن بار، ارتفاع، نوع جرثقیلی که اجاره می‌کنیم و مدت‌زمانی که اجاره می‌کنیم متفاوت است، مثلاً هزینه اجاره جرثقیل ساعتی از روزانه و هفتگی کمتر است.

همچنین قبل از کرایه جرثقیل ساعتی حتماً از وزن بار و ارتفاع و نوع جرثقیلی که موردنیاز است آگاهی کامل داشته باشید و با توجه به این پارامترها برآورد هزینه کنید.

به‌طورکلی پارامترهای مؤثر در هزینه کرایه جرثقیل عبارت است از:

 • توان جابجایی جرثقیل (سبک یا سنگین بودن از نظر توان جابجایی بار)
 • ساعات کار و مدت‌زمانی که جرثقیل لازم است تا در اجاره باشد
 • تعداد دفعات جک زدن و میزان سختی محلی که باید آنجا جرثقیل جک بزند
 • فاصله اولیه مبدأ حرکت جرثقیل تا محل موردنظر برای اجاره
 • تجهیزات و امکانات جانبی موردنیاز
 • فصل کار، شرایط آب و هوایی

ارزان‌ترین نوع جرثقیل برای کرایه

از جمله جرثقیل ها برای کرایه جرثقیل ساعتی با قیمت مناسب جرثقیل های کفی هستند و قابلیت جابجایی کانکس و پالت را دارند، بزرگ‌ترین مزیت جرثقیل‌های کفی میزان صرفه‌جویی در زمان و هزینه می‌باشد.

هزینه کرایه جرثقیل ساعتی کفی در وزن سه تن، پنج تن، هفت تن و ده تن با هم متفاوت است و این نوع جرثقیل‌ها علاوه بر جابجایی قابلیت حمل بار در مسافت طولانی را هم دارند.

ارزان ترین جرثقیل کرایه ای
ارزانترین جرثقیل برای کرایه

پیشنهاد‌هایی درباره کرایه جرثقیل ساعتی با قیمت مناسب

 1. کیفیت در کرایه جرثقیل

شرکت خدماتی موردنظر شما باید در ازای قیمت مناسب و ارزان همان کیفیت همیشگی کار را داشته باشد.

 1. تجربه رانندگان در کرایه جرثقیل

به بهانه پایین بودن نرخ کرایه، شرکت نباید از رانندگان کم‌تجربه و تازه وارد که سابقه کاری کمی دارند برای کارهای سنگین و خطرناک استفاده شود.

 1. صبر و حوصله در کرایه جرثقیل ارزان

عجله کردن در حمل و جابجایی باعث آسیب رساندن به بار شما می‌شود و این آسیب می‌تواند بیشتر از هزینه‌ای باشد که شرکت به شما تخفیف داده است.

 1. برای پروژه‌های طولانی‌مدت حتماً جرثقیل را به‌صورت یک پکیج کامل معامله کنید

بعضی شرکت‌ها فقط جرثقیل را اجاره می‌دهند و شما باید یک اپراتور به‌صورت جدا استخدام کنید. توجه داشته باشید که متخصصان باتجربه حقوق بالایی می‌گیرند و ارزان نیستند. اگر پروژه شما برای مدت زیادی طول می‌کشد مخارج شما نیز زیاد می‌شود پس بهتر است برای اینکه کارتان با هزینه کمتری انجام شود، با شرکتی قرارداد ببندید که یک اپراتور به همراه جرثقیل به شما می‌دهد. با این کار هم استرس پیدا کردن یک اپراتور را ندارید و هم وقت و انرژی بیشتری ذخیره می‌کنید.

 1. چک کردن جرثقیل

هنگام کرایه جرثقیل در تهران هیچ‌یک از وسایل هیدرولیکی نباید روغن دهی داشته باشند و تمامی قسمت‌های جرثقیل باید به‌صورت روزانه، هفتگی، ماهیانه و سالیانه بررسی و در برگه ثبت شود.

 قیمت مناسب مهم‌تر است یا کیفیت

کرایه جرثقیل ساعتی
کرایه جرثقیل ساعتی

؟

 

اجاره جرثقیل ارزان خوب است؛ اما اگر تنها به قیمت اکتفا کنید؛ ممکن است بقیه ملاک‌های اساسی را از دست بدهید. جرثقیل وسیله‌ای است که ممکن است بخش مهمی از پروژه شمارا انجام دهد.

حتماً این موضوع را در نظر بگیرید که شاید شرکتی که اقدام به اجاره جرثقیل ارزان می‌کند، از اعتبار کافی برخوردار نباشد و حتی مجوزهای لازم را نداشته باشد و صرفاً به خاطر جذب مشتری، هزینه کمتری برای اجاره جرثقیل دریافت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − یک =