اجاره بالابر

اجاره بالابر

آیا راه اجاره بالابر را می دانید؟

اجاره بالابر امروزه مطلوب تمامی سازمان‌ها است، همچنین نهادهایی که باید ارتفاعات عمودی را پوشش دهند قریب به اتفاقشان به اجاره این ماشین‌آلات روی می‌آورند. درواقع این ابزارها ماشین‌هایی هستند که در انتقال افراد و حمل بار در قالبی کاملاً امن و بی‌خطر به موفقیت‌های چشمگیری نائل شده‌اند. ازاین‌رو هم‌تراز اجاره جرثقیل توجه همگان را به سمت خود جلب نموده‌اند. البته تنوع حیرت‌آور و نحوه عملکرد متمایزشان در مقایسه با لیفتراک‌ها، آسانسورها و … نیز بر این محبوبیت افزوده و اجاره انواع بالابر را در هر سبک و سیاق و تناژی در نزد عموم پررونق کرده است. البته اگر از قیمت اجاره بالابر و به‌صرفه بودن آن نیز آگاه شوید، شاید آنها را بهترین جایگزین برای جرثقیل‌ها در برخی از حوزه‌هایی کاری بدانید.

اجاره بالابر
راه کار برای اجاره بالابر

کرایه بالابر و نکاتی جذاب در مورد این ماشین

برندهای سرشناسی به حوزه ساخت بالابرها واردشده‌اند، به همین دلیل امروزه این ماشین‌ها را با کارکردهایی کاملاً حرفه‌ای و تخصصی می‌یابیم. درواقع به دلیل این‌که برای هر ارتفاع و هر کاربری این ابزارها راه‌حلی منطقی را ارائه می‌دهند، کرایه بالابر کاربردی‌ترین شگرد سازمان‌ها است. باکمی بررسی خود متوجه می‌شوید، برای انتقال حجم بالایی شیشه به ارتفاعات یا انتقال ابزارهای الکتریکی بزرگ و حساس یا باطری‌های خورشیدی به پشت‌بام ساختمان‌های چندین طبقه، ابزاری کارآمدتر از بالابرها نمی‌یابید. پس طبیعی است برای کار در سوله‌ها، کارخانه‌ها، چیدن محصولات در انبارها و … به کرایه بالابر نیاز مبرم احساس شود. ولی قبل از آنکه به فکر اجاره این ابزارها باشید، باید سطح شناختتان را در مورد آنها و کاربردهای متنوعشان در عرصه‌های مختلف ارتقا دهید.

کرایه بالابر
کرایه بالابر و نکات آن

بالابر چیست و کاربرد آن در کجاست؟

بالابرها همانند آسانسورها اما با ظرفیت و توانی مضاعف و صدالبته قیمتی به‌صرفه‌تر قادر هستند در کارخانه‌ها، ادارات، منازل و … نصب‌شده و به بالا و پایین نمودن بار و افراد بپردازند. بدین ترتیب اجاره انواع بالابر متناسب با نوعشان و کاربردهای متمایزی‌شان صورت می‌گیرد. ازاین‌رو شناخت انواع مختلف این ابزارها به‌منظور درک نوع کارایی‌شان الزامی است. درواقع بالابرها بر اساس معیارهای متفاوتی در دسته‌های مختلفی قرار می‌گیرند و کاربردهای متمایزی ارائه می‌دهند. در اینجا ما انواع بالابرها و نوع کارایی‌شان را برحسب دو معیار قابلیت حرکت و مکانیزم بالابری مورد بررسی قرار می‌دهیم.

بالابر چیست
تعریف مختصر از بالابر
 •        دسته اول: بر اساس قابلیت حرکت در دودسته بالابرهای ثابت و متحرک

بالابرهای ثابت دارای انواع مختلفی چون بالابرهای ثابت آکاردئونی، جک مستقیم، کابلی یا زنجیری، هیدرولیکی و بوم لیفت ثابت با کارایی‌هایی مانند بالابر مغازه‌ها، کارخانه‌ها، انبارها و … هستند. ولی بالابرهای متحرک را می‌توان در مدل‌های سیار هیدرولیکی عمودی و سیار هیدرولیکی عمودی و افقی یافت که برای محیط‌های بسته با شرایط سخت‌کاری مناسب‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین قیمت اجاره بالابر را ارائه می‌کنند.

 •        دسته دوم: بر اساس مکانیزم بالابری

بالابرها بر اساس مکانیزم بالابری نیز دارای تنوع هستند و همین امر است که اجاره بالابر را نیازمند دقت نظر فراوان می‌کند. در ادامه بیشتر به این دسته‌ها و کاربردهای هر یک می‌پردازیم تا شناختتان را ازاین‌حیث ارتقا بخشیم.

 •          بالابر با مکانیزم هیدرولیکی:

جک هیدرولیک به‌کاررفته در این نوع بالابر بدان قدرت، ایمنی و دقت فراوانی بخشیده و امکان پیاده‌سازی چنین سیستمی بر روی انواع بالابرهای آکاردئونی، بوم لیفت و جک مستقیم سبب افزایش کارایی آن شده است. ازاین‌رو می‌توان بالابر هیدرولیکی را برای حمل وسایل حساس بدون نگرانی به خدمت گرفت و از نتیجه کار نیز راضی بود.

 •          بالابر با مکانیزم زنجیری:

کرایه بالابر با مکانیزم زنجیری فقط برای مکان‌هایی مناسب است که هدف جابه‌جایی اجسام می‌باشد. مکانیزم زنجیری به این بالابر که برای ایمنی از ترمزهای ضد سقوط بهره می‌برد، بدان قدرت بالایی بخشیده است. ولی وجود زنجیر آن را در زمان سقوط خطرناک و با احتمال آسیب به اپراتور می‌نماید، ازاین‌رو توصیه می‌شود از آن فقط در حمل بار کمک بگیرید.

 

 •          بالابر با مکانیزم کابلی:

کابل‌ها در این نوع اگرچه از جنس باکیفیت انتخاب می‌شوند، اما احتمال پاره شدن آن‌ها بالا و ایجاد حادثه به‌مراتب بیشتر است. ازاین‌رو در زمان اجاره انواع بالابر نوع کابلی به دلیل خسارات و صدمات فراوان کمتر مورد بهره‌برداری قرار گرفته و تاحدامکان سعی می‌شود، از همان نمونه‌های هیدرولیکی استفاده شود و این مدل را به‌ندرت در حمل مصالح به خدمت می‌گیرند.

 •          بالابر با مکانیزم هیدرولیکی – زنجیری:

ترکیب دو مکانیزم هیدرولیک و زنجیر قدرت قابل قبولی به این بالابر بخشیده، اما ازنظر ایمنی آن را بعد از بالابرهای هیدرولیکی و قابل‌قبول‌تر از نمونه‌های زنجیری قرار داده است. ازاین‌رو برای مواردی که خطر جانی در میان نباشد، می‌توان از این بالابرها کمک گرفت.

انواع بالابر
معرفی انواع بالابر

اجاره انواع بالابر چگونه است؟

قیمت اجاره بالابر اولین نکته‌ای است که در زمان کرایه تمامی انواع مختلف این ابزارها موردتوجه اکید می‌باشد. ولی نوع این بالابرها و اینکه این ابزار از نوع باربر یا نفربر بوده، میزان ظرفیت و توان باربری و … نیز مهم تلقی می‌شوند. پس برای آنکه بدانید چگونه انواع مختلف این بالابرها را انتخاب نمایید، در گام نخست نوع مصالح خود را مشخص نمایید و میزان حساسیت آن‌ها را برآورد کنید. نوع سوخت استفاده‌شده توسط بالابر نیز مهم بوده و علاوه بر هزینه‌ای که به شما تحمیل می‌سازد، بر قدرت و کیفیت کار دستگاه نیز تأثیرگذار است. میزان سرعت حرکت در بالابرهای متحرک را نیز متناسب با محیط کاری خود انتخاب نمایید. سرعت بالا برای مانور در محیط‌های کارگاهی حادثه زا است، اما برای فضاهای باز یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود.

اجاره انواع بالابر
اجاره انواع بالابر و نکاتی در این مورد

انتخاب بالابر مناسب برای هر پروژه چگونه است؟

برای آنکه بتوانیم انتخاب مناسبی در زمان اجاره انواع بالابر متناسب با کسب‌وکار خود داشته باشیم، به اطلاعات وسیعی باب این حوزه نیاز داریم. در این بخش بیشتر باب این اطلاعات راه‌گشا سخن می‌گوییم.

 

 •          آشنایی با انواع بالابر:

در گام نخست آشنایی با انواع بالابر است که راه‌گشا بوده و ما را به سمت درست و اصولی هدایت می‌کند. بدون آشنایی با این تنوع حیرت‌آور نمی‌توانید، انتخابی مناسب را رقم بزنیم. در بالابرها علاوه بر مدل آنها ابعاد و سایزشان نیز مهم است. برخی بالابرها با ابعاد کوچک برای محیط‌های محدودی مانند کتابخانه‌ها، کارگاه‌های شخصی و … مناسب هستند. ولی گونه‌های دیگر را می‌شود در محیط‌های باز و وسیع به کاربست.

 •          آگاهی با کاربردهای هر بالابر:

آگاهی از نوع کاربرد هر بالابر که حوزه کاری و توان دستگاه را برای عرصه‌های مختلف مشخص می‌کند، نیز بسیار مهم بوده و به‌گونه‌ای پروسه شناخت این ماشین‌های سنگین را تکمیل می‌سازد. به‌هرحال بالابرهای دارای انواع مختلف با کاربردهایی متمایزی هستند. بدین ترتیب برای آنکه انتخابی اصولی را در زمان اجاره بالابر رقم بزنید، بهتر است به این کاربردها اشراف کامل داشته باشید.

 •          ارتفاع دسترسی یا ظرفیت بار قابل‌حمل:

حال که شناختمان در مورد بالابرها و حوزه کاری آنها کامل شده، باید در مورد ارتفاع دسترسی یا ظرفیت بار قابل‌حمل نیز مطلع شویم. این موارد از نکات حیاتی هستند که در انتخاب بالابر مهم به‌حساب می‌آیند. بدین ترتیب می‌توان گفت، برخی بالابرها فقط مناسب حمل مصالح ساختمانی هستند و برای کارکرد دیگری ساخته نشده‌اند. ولی گروهی دیگر برای حمل تجهیزات حساس مانند سردکن‌ها، لوازم الکتریکی، شیشه، پنل‌های خورشیدی و … به ارتفاع نیز کارآمد بوده و دقت عمل لازم این عرصه را ارائه می‌دهند.

انتخاب بالابر مناسب
انتخاب بالابر مناسب هر پروژه
 •          برند تولیدکننده:

البته از برند عرضه‌کننده و میزان اعتبار و ارزشمندی آن نیز نمی‌توان گذر نمود و بر روی این مؤلفه نیز به‌عنوان معیاری تأثیرگذار بر روی انتخاب یک بالابر مرغوب تمرکز نکرد.

 •          قابلیت خود رانش:

این قابلیت کمک می‌کند تا اپراتور از همان داخل بالابر راندن ماشین را در دست بگیرد و نیازی به پیاده شدن و جابه‌جا نمودن بالابر نباشد. این موضوع زمانی که نیاز به کار در ارتفاع است، بسیار به‌صرفه بوده و باعث کاهش در زمان اجرای پروژه می‌شود.

 •          دیگر مشخصات مهم:

امکان حمل مصالح، انسان و اشیاء به‌صورت هم‌زمان، نصب، جابه‌جایی و کارکرد راحت، مجهز به گواهینامه‌های مطرح دنیا، وزن کم، ایمنی بالا و … از دیگر مشخصاتی است که باید در زمان تهیه این ابزارها مدنظر داشته باشید. البته به‌خاطر بسپارید که هرکدام از موارد ذکرشده، قیمت اجاره بالابر را دارای نوسان می‌سازد پس در انتخاب آنها دقت را چاشنی فرایند خودنمایید.

خدمات بالابر
خدمات بالابر

مزایای استفاده از بالابر در محیط‌های صنعتی، کارگاهی و کارخانه‌ای

بالابرها مزایای فوق‌العاده فراوانی را با دسترسی آسان و جابه‌جایی سریعی که ایجاد می‌کنند، برای شرکت‌ها، کارخانه‌ها، سازمان‌ها و … با خود به همراه دارند. به‌راستی پوشش ارتفاعات بالا یا نقل‌وانتقال مصالح و کالاها از راه‌پله یا آسانسور به‌هیچ‌وجه منطقی نبوده و صرفه اقتصادی و زمانی قابل قبولی ارائه نمی‌دهد. ولی با اجاره بالابر موضوع کاملاً فرق کرده و سهولت دسترسی، عملکرد روان، ایمنی بالا، تعمیر و نگهداری ارزان و … از مزایایی است که نصیب کاربران این ماشین‌ها می‌شود. در ادامه بیشتر باب این مزایای ارزنده سخن می‌گوییم.

 

 •          صرفه‌جویی در فضا به دلیل حرکت و مانور عمودی بالابرها و عدم اشغال فضای دیگر ابزارهای موجود و افزایش کارایی زمین
 •          عملکرد ایده‌آل و جنبه چندمنظوره بودن نمونه‌های مرغوب این ابزار در حمل بارها با ماهیت گوناگون
 •          جلوگیری از بروز حوادث در زمان حمل بارهای سنگین و حفظ سطح راحتی و ضریب ایمنی
 •          مجهز به دکمه توقف اضطراری، چراغ‌های هشدار، قابلیت کاهش سرعت به‌صورت دستی در نمونه‌های مرغوب و مدرن
 •          و … .
مزایای استفاده از بالابر
مزیای استفاده از بالابر

قیمت کرایه بالابر در تهران

بالابرها متناسب با اندازه، قدرت موتور و مشخصاتی که عرضه می‌کنند، باقیمت‌های متفاوتی ارائه می‌شوند. ازاین‌رو برای دریافت قیمت اجاره بالابر حتماً معیارهایی مانند آنچه در ادامه ذکر می‌کنیم را مورد بررسی قرار دهید.

 •          میزان مرغوبیت و کیفیت متریال‌ها و مواد اولیه به‌کاررفته در ساخت بالابر
 •          قدرت بالابرندگی دستگاه و میزان و توانایی تحمل بار
 •          دارای قابلیت حرکت یا ثبات و عدم تحرک
 •          وجود قطعات جانبی باکیفیت
 •          منبع تغذیه و میزان مصرف انرژی
 •          نکات ایمنی و تعداد قطعات و تجهیزات ایمنی‌بخش بالابر
 •          میزان صدای تولیدی در حین کار
 •          کارکرد نرم و بدون اصطکاک و لرزش
 •          میزان قدرت و توانمندی شاسی
 •          عمر دستگاه و مقدار ماندگاری و عدم نیاز به تعمیرات زودهنگام
قیمت کرایه بالابر
قیمت کرایه بالابر در تهران

اجاره بالابر در تهران

بالابرها سیستم‌های شناخته‌شده‌ای هستند که برای صدها پروژه مختلف در تهران مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند. از قدرت انتقالی که بالابرها در جابه‌جایی انسان و اشیاء به ارتفاعات عمودی دارد، در امور مختلفی استفاده می‌شود. به همین دلیل است که کرایه بالابر چه برای حمل مسافر، چه به‌منظور جابه‌جایی بار به طبقات فوقانی و چه در بخش صنعتی چشمگیر و قابل‌ملاحظه است. قدرت موتور ایدئال در کنار زیبایی ظاهری سبب شده از این ابزارها حتی در فروشگاه‌ها و اماکن تجاری نیز به‌منظور ارتباط بین طبقات استفاده شود. عمر بالای آنها نیز مزید علت گشته و استاندارد به‌کاررفته در این محصول آنها را برای استفاده‌های مکرر مقاوم نموده است. بدین ترتیب است که اجاره بالابر در تهران به دلیل مصرف بهینه انرژی، صدای کم، قدرت بالا، ایمنی عالی و … پرطرف‌دار به نظر می‌رسد.

اجاره بالابر در تهران
نحوه اجاره بالابر در تهران

نکات ایمنی در هنگام اجاره بالابر

اگرچه اجاره بالابر به دلیل امنیت بالای این تجهیزات با سیر صعودی روبرو است، اما این سبب نمی‌شود از نکات ایمنی در حین اجاره و استفاده این ماشین‌ها غافل شویم. این نکات تا حدی ضروری هستند که در صورت رعایت‌نکردن برخی از آنها صدمات مالی فراوان به پروژه‌ها واردشده و گاهی جان بسیاری از اپراتورها و پرسنل فعال نیز به خطر می‌افتد.

 •         نکته اول: سقوط و واژگونی بالابر

به‌منظور جلوگیری از سقوط یا واژگونی بالابر مطمئن شوید، کارگران مسئول دستگاه حتماً روند آموزشی استفاده از بالابر را فراگرفته باشند. همچنین برای استقرار بالابر محل مناسبی انتخاب‌شده باشد. به‌منظور ایمنی بیشتر، بهتر است، بالابرها به سازه‌ها و ساختمان‌های مستحکم مجاور متصل شوند.

 •        نکته دوم: پیشگیری از برق‌گرفتگی

انجام هرگونه جوشکاری بر روی بالابر غیرمجاز بوده و از وارد نمودن ضربه که باعث تخریب دستگاه شود، باید به جد خودداری گردد. همچنین قبل از اجاره انواع بالابر این دستگاه‌ها را ازلحاظ خرابی، آسیب‌دیدگی و … بررسی نمایید. البته از نبود تیرهای برق و سیم‌ها و اتصالاتی که سبب برق‌گرفتگی و آسیب به دستگاه و اپراتور شود مطمئن شوید.

 •       نکته سوم: بررسی فنی بالابر

بررسی کیفیت کنترل دستگاه، وجود وسایل حفاظتی به‌منظور جلوگیری از صدمه به کارکنان، ارزیابی قطعات مانند قلاب، قرقره و … و درنهایت عدم واردسازی باری بیشتر از حد توان بالابر و تعمیر توسط افراد کاربلد همگی می‌توانند از نکات مهمی باشند که در زمان کرایه بالابر باید مدنظر آیند.

نکات ایمنی در مورد بالابر
چند نکته ایمنی در هنگام اجاره بالابر

جرثقیل تهران و خدمات این مجموعه

مجموعه جرثقیل تهران سال‌های است، در زمینه اجاره بالابر دارای سابقه‌ای درخشان است. با تمهیدات فنی و تخصصی که در تمامی سفارش‌ها خود لحاظ می‌نماید، توانسته تا حد قابل قبولی خطرات را از بستر فعالیت‌های عمرانی، تجاری، صنعتی و … دور سازد. ولی این مجموعه توانا کوشیده تا در تمامی زمینه‌های ماشین‌آلات باربری و باربرداری به نقطه اوج برسد. ازاین‌رو درزمینه‌ی اجاره جرثقیل سنگین، اجاره لیفتراک، اجاره تریلی، اجاره کامیون، اجاره بیل مکانیکی، اجاره بابکت و مینی بیل نیز به توفیقات درخور ستایشی نائل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =

تماس سریع