اجاره جرثقیل کفی ۱۰ تن

جرثقیل کفی ۱۰ تن

اجاره جرثقیل کفی ۱۰ تن

یکی از خدماتی که شرکت تهران جرثقیل ارائه می کند و در اختیار مشتریان خود قرار می دهد اجاره جرثقیل کفی ۱۰ تن می باشد.

شرکت تهران جرثقیل برای رفع نیاز شما مشتریان عزیز و پاسخگویی سریع و در خور شما انواع متفاوتی از جرثقیل های کفی، بالابر، سبدی و غیره را دارا می باشد.جرثقیل تهران می تواند در هر مکان و هر زمانی حتی نیمه های شب پاسخگوی مشتریان خود باشد. شرکت ما انواع جرثقیل های کفی با تناژ های ۳ تن، ۵ تن، ۷ تن، ۱۰ تن و ۱۵ تن می باشد که هر کدام از این جرثقیل ها بسته به تناژ خود باری را حمل و یا جا به جا می کنند.

می توانید در هنگام مراجعه به شرکت بسته به وزن جسمی که خواستار جا به جایی آن هستید از خدمات شرکت تهران جرثقیل می توانید استفاده کنید. در صورتی که درباره اجاره جرثقیل مورد نیاز خود اطلاعات کافی نداشتید، می توانید با متخصصین و مشاورانی که آماده خدمات رسانی به مشتریان تهران جرثقیل هستند کمک بگیرید. همچنین اگر امکان حضور در شرکت را ندارید می توانید از طریق راه های ارتباطی شرکت با ما در ارتباط باشید.

اهمیت جرثقیل کفی ۱۰ تن:

در این مقاله قصد داریم که شما عزیزان را از یک سری اطلاعات کاملا ساده ولی حائز اهمیت در مورد اجاره جرثقیل کفی ۱۰ تن مطلع کنیم و به شما چگونگی اجاره جرثقیل کفی ۱۰ تن را بازگو کنیم.

همانطور که در مقالات قبلی بیان شد جرثقیل های کفی دار از تنوع بسیار زیادی در زمینه های حجم، شکل و حتی کارایی برخوردار هستند که در ادامه این بحث با چند نوع از آن و نحوه بار برداری و حتی یکی از چندین خدماتی که این جرثقیل ها در شرکت تهران جرثقیل و شرکت های مشابه انجام می شوند صحبت خواهیم کرد.

مطلبی که در این مقاله در مورد اجاره جرثقیل کفی ۱۰ تن مطرح خواهد شد عبارت است از؛

۱. نحوه کار کردن این نوع از جرثقیل

۲. تفاوت میان جرثقیل کفی ۱۰ تن با انواع دیگر جرثقیل های کفی دار سبک

۳. تعداد و تنوع جرثقیل ۱۰ تن در نوع خودش

۴. تفاوت های بین جرثقیل کفی ۱۰ تن دکل بلند و دکل کوتاه با جزئیات و شکل ظاهری آن ها

۵. تفاوت بین جرثقیل های ۱۰تن وینچ دار و بدون وینچ

۶. نکات مهم ایمنی در هنگام کار کردن با این جرثقیل

نکات مربوط به جرثقیل کفی ۱۰ تن:

نحوه کار کردن جرثقیل ۱۰ تن:

۱. نحوه کار کردن این جرثقیل تا حدود زیادی شبیه به سایر جرثقیل های کفی دار می باشد مگر در چند مورد که به آن اشاره خواهیم کرد. اجاره جرثقیل کفی ۱۰ تن همانند دیگر جرثقیل ها با فرمان روغن هیدرولیک توسط پمپ هیدرولیک کار خود را آغاز و آن را انجام می دهد. تفاوت عمده ای که این جرثقیل با جرثقیل های دیگر دارد در ساختار گردون، پمپ هیدرولیک و باز و بسته شدن جک های جلو و عقب آن می باشد.

ساختار گردون این جرثقیل با دیگر جرثقیل های کفی سبک تفاوت دارد مثلا در جرثقیل سبک از دنده گردان استفاده شده ولی در این جرثقیل (۱۰ تن) از شانه گردان که به صورت ریلی می باشد، استفاده شده است.

به جای گردش ۳۶۰ درجه ۱۸۰ درجه بیشتر گردش ندارد یا پمپ هیدرولیک این دستگاه از نوع پیستونی می باشد در حالی که پمپ هیدرولیک جرثقیل سبک معمولا پمپ دنده ای می باشد و یا جک های بغل جلو و عقب اجاره جرثقیل کفی ۱۰ تن با یک لیور جداگانه و به صورت هیدرولیک باز و بسته می شود و دست انسان در آن هیچ دخالتی ندارد در حالی که جرثقیل سبک فقط با دخالت دست است که جک ها باز و یا بسته می شوند.

تفاوت جرثقیل کفی ۱۰ تن با سایر جرثقیل های کفی دار:

۲. فرق میان اجاره جرثقیل کفی ۱۰ تن با انواع جرثقیل سبک کفی دار این است که کامیونی که برای نصب این نوع جرثقیل بر روی آن در نظر گرفته می شود می بایستی از نظر حجم و توانایی، قدرت لازم را در ساپورت کردن این دستگاه داشته باشد و به همین منظور است که معمولا بر روی کامیون های ۱۰ چرخ، نصب می گردد و دلیلآن این است که هم وزن بالاتری دارد و هم توانایی آن از نظر شاسی بیشتر از کامیون هایی با ظرفیت ۶ تن و یا ۸ تن می باشد.

یکی دیگر از تفاوت هایی که در این دو نوع جرثقیل وجود دارد ارتفاع کف آن از زمین و اندازه طول و عرض کف این جرثقیل (۱۰ تن) از جرثقیل سبک کفی دار می باشد‌.

ارتفاع این نوع جرثقیل (۱۰ تن) از زمین از ۱/۵ تا ۱/۸۰ متغیر می باشد و فضای کف آن از طول ۵/۶۰ به ۶ متر و عرض آن به ۲/۵۰ می رسد در حالی که در جرثقیل کفی سبک ارتفاع از سطح زمین تا کف نهایتا به ۱/۲۰ و عرض آن به ۲/۳۰ بیشتر نخواهد رسید.

انواع جرثقیل های کفی ۱۰ تن:

۳. تعداد و تنوع این جرثقیل در نوع خودش به چند دسته تقسیم می شود:

دکل بلند، دکل کوتاه، وینچ دار، بدون وینچ و چپقی

۴. تفاوت بین دکل کوتاه و دکل بلند از لحاظ ظاهری این است که دکل کوتاه معمولا دکل اصلی (مادر) کوتاه بوده و دارای ۲ تلسکوپ و طول بوم آن از ۹ متر تجاوز نمی کند در حالی که اجاره جرثقیل کفی ۱۰ تن دکل بلند دارای ۱۲ متر و یا حتی بیشتر دارای ۳ تلسکوپ و یا بیشتر و دکل اصلی (مادر) طول بیشتری دارد دیگر تفاوت جرثقیل دکل کوتاه و بلند در برداشتن بار در فاصله بیشتر می باشد که این کار را جرثقیل دکل بلند به راحتی هر چه تمام تر انجام می دهد.

۵. تفاوت بین اجاره جرثقیل کفی ۱۰ تن وینچ دار و بدون وینچ این است که از جرثقیل بدون وینچ در مکان هایی که ارتفاع سقف آن کمتر از حد استاندارد می باشد کارایی فراوانی دارد و این فقط یکی از تفاوت های این نوع جرثقیل با جرثقیل وینچ دار است.

۶. یکی از چندین خدمات این جرثقیل (۱۰ تن) را اگر بخواهیم برای شما عزیزان مثال بزنیم نصب تیر های برق فشار قوی که در تصویر زیر کاملا قابل مشاهده و جزئیات آن کاملا مشهود می باشد.

جرثقیل کفی ۱۰ تن
جرثقیل کفی ۱۰ تن دکل کوتاه
نصب تیر فشار قوی
مراحل نصب تیر فشار قوی با کمک جرثقیل کفی

 

اجاره جرثقیل کفی ۱۰ تن
جرثقیل کفی ۱۰ تن دکل بلند

نکات ایمنی در مورد جرثقیل کفی ۱۰ تن:

 • نکات ایمنی در مورد کار با انواع جرثقیل در تمامی نوع آن ها تقریبا ثابت است اما چون ایمنی در راس و انجام کار در رتبه دوم هر پروژه‌ ای قرار دارد ما به گوشه ای از آن در این مقاله اشاره خواهیم کرد و آن عبارت است از پاکسازی محیط قبل از شروع کار با جرثقیل یا همان بهداشت محیط، بررسی جک ها، شلنگ ها، وسایل مصرفی دستگاه و کامیون جرثقیل، اطمینان حاصل کردن از سلامت وسائل جانبی همچون زنجیر، تسمه، شگل و غیره… .
  بار برداری استاندارد و رعایت فاصله و حریم جرثقیل با اشیا و یا اجسام مجاور آن، اطمینان پیدا کردن از زمینی که در آن جا قرار است جک های جرثقیل مستقر بشود و سلامت و تجربه کافی اپراتور در انجام کار نکاتی هستند که در هنگام استفاده از جرثقیل ها حتما باید رعایت شوند.
 • مطالبی که شما در هنگام اجاره جرثقیل ۱۰ تن باید از آن مطلع باشید عبارت است از:
  • وزن، حجم و اندازه اجسام.
  • مساحتی که جرثقیل در آن قرار می گیرد.
  • فاصله جسم و یا اجسامی که قرار است جا به جا شود با استفاده از جرثقیل.
  • اطلاعات کامل از محلی که جرثقیل در آن مستقر و مشغول به کار می شود اعم از زیر سازی و عدم سست بودن جای جک های جرثقیل عرض خیابان و یا کوچه و ارتفاع محلی که در آن قرار است کار انجام بشود از ملزوماتی است که هر شخص می بایستی برای اجاره جرثقیل از آن مطلع باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + پنج =

تماس سریع