بالابر هیدرولیکی

بالابر هیدرولیکی

بالابر هیدرولیکی

بالابر هیدرولیکی، نوعی از بالابر است که از نیروی هیدرولیک استفاده می کند و دارای مدل های مختلفی است که می توان به انواع بالابر هیدرولیک خانگی، بالابر هیدرولیک فروشگاهی، بالابر هیدرولیک انبار، بالابر هیدرولیک نفر بر، بالابر هیدرولیک ویلچر، بالابر هیدرولیک صنعتی و… اشاره کرد. این نوع از بالابر ها، جزو یکی از پرکاربرد ترین بالابر ها به شمار آمده و امروزه خیلی از کاربران برای سهولت بخشیدن به کار های خود، از این بالابر استفاده می کنند.

در سیستم بالابر هیدرولیک، از جریان سیال پر فشار استفاده میشود که در لوله های تعبیه شده در ساختار این نوع بالابر، برای انتقال قدرت مورد استفاده قرار می گیرند. هم چنین دارای طراحی ساده و اجزای محرک کم تری نسبت به سایر بالابر ها هستند. به همین خاطر راندمان مطلوب و مقرون به صرفه ای دارند.

لازم به ذکر است درصد خرابی قطعات این نوع بالابر ها پایین بوده و امنیت مناسبی دارند. همچنین به وجود موتور خانه نیز نیازی ندارند. به همین خاطر از محبوبیت بالایی در بین مصرف کنندگان برخوردارند.

بالابر هیدرولیکی
معرفی بالابر هیدرولیکی

نحوه عملکرد بالابر هیدرولیکی به چه شکل است؟

این نوع از بالابر ها، با روشن شدن موتور بالابر شروع به حرکت به سمت بالا کرده و بدون آن که نیازی به روشن شدن موتور داشته باشد، به سمت پایین حرکت می کند.

زمانی که بالابر، به سمت بالا حرکت می کند، همزمان با چرخش موتور، پمپ هیدرولیکی به چرخش درآمده و روغن داخل مخزن را به سمت جک هیدرولیک ارسال و پمپاژ می کند. زمانی که جک هیدرولیک بالا می رود، بالابر نیز به سمت بالا حرکت می کند.

استفاده از شلنگ های مخصوص و قابل انعطاف در ساختار بالابر های هیدرولیکی، یکی از دلایل اصلی و مهم انعطاف پذیری بالای این بالابر ها می باشد. همین طور اصطحکاک کمی دارند، در صورتی که راندمان بالایی از خود نشان می دهند.

شیر های اطمینان تعبیه شده در ساختار این نوع از بالابر ها و وجود سوئیچ های فشاری حرارتی، از ایمنی لازم و کافی برخوردار بوده و در برابر حرارت و انواع فشار ها، مقاومت بالایی دارند.

بالابر هیدرولیکی
عملکرد بالابر هیدرولیکی

کاربرد های بالابر هیدرولیکی چیست؟

بالابر های هیدرولیکی به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند که شما باید بسته به نیازی که دارید، نوع مناسبی از آن را تهیه کنید.

بالابر های نفربر و باربر، دو نوع از بالابر های هیدرولیکی هستند که در صنعت های مختلفی مانند صنعت ساختمان، کارخانجات، فروشگاه ها، مغازه ها، انبار ها و… مورد استفاده قرار می گیرند. البته لازم به ذکر است که در بعضی از ساختمان ها که امکان ساخت آسانسور وجود ندارد، از بالابر های هیدرولیکی نفربر استفاده می شود.

بالابر هیدرولیکی
خرید بالابر هیدرولیکی

مزایای استفاده از بالابر های هیدرولیکی

از بارزترین مزیت های این نوع بالابر ها می توان به طراحی ساده و همین طور انعطاف پذیر بودن آن اشاره نمود. البته نباید از ضریب اطمینان و امنیت بالای آن چشم پوشی کرد.

لازم به ذکر است این بالابر ها، قابلیت افزایش نیرو داشته و شما می توانید قدرت آن را در حین انتقال، اضافه کنید.

از نظر قیمتی مقرون به صرفه تر بوده و سرویس آن ها نیز مانند آسانسور ها هزینه بر نیست. همین طور نصب آسانی داشته و برای خانه های قدیمی که استفاده از پله برای ساکنین آن دشوار است، بسیار مناسب است.

بالابر هیدرولیکی
مزایای استفاده از بالابر هیدرولیکی

کدام بالابر هیدرولیکی برای من مناسب است؟

برای انتخاب نوع مناسب بالابر های هیدرولیکی می توانید با مشاوران جرثقیل تهران مشورت کنید و نیاز خود را برای آن ها مطرح نمایید.

شما باید بدانید که می خواهید از بالابر هیدرولیکی چه استفاده ای داشته باشید. همان طور که پیش تر به آن اشاره کردیم، بالابر های هیدرولیکی در دو نوع نفربر و باربر موجود می باشند. پس باید توجه کنید که چه نوع استفاده ای از آن خواهید داشت.

البته لازم به ذکر است که در نوع باربر، بالابر های هیدرولیکی به سه دسته ی با کابین، نیم کابین و کفی تقسیم بندی می شوند.

در نوع کابین دار، امنیت بیش تری داشته و هم چنین هزینه بیش تری را در زمان ساخت و تولید به خود اختصاص می دهند. همینطور بسته به ابعاد کابین و مقدار وزنی که می توانند تحمل کنند، قیمت گذاری می شوند.

بالابر های هیدرولیکی نیم کابین، در واقع همان بالابر های معمولی هستند که یک کابین کوچک اما بدون سقف بر روی آن ها تعبیه شده است. به این ترتیب می توان امنیت بالابر را تا حدودی تامین کرد.

اگر برای حمل بار نیاز به بالابر دارید، به شما بالابر های هیدرولیکی کفی را پیشنهاد می دهیم. این نوع از بالابر ها نسبت به سایر بالابر های نام برده شده ارزان قیمت تر بوده و برای حمل بار کاملا مناسب می باشند. شما می توانید این بالابر را برای فروشگاه و یا انبار خود مورد استفاده قرار دهید.

بالابر های خانگی نیز دارای حفاظی به دور کفی بالابر هستند تا از سقوط افراد جلوگیری کنند. همین طور برای جا به جا نمودن نفرات گزینه مناسبی به شمار می آیند.

بالابر هیدرولیکی
بالابر هیدرولیکی نفربر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 5 =