اجاره انواع لیفتراک

اجاره انواع لیفتراک

اجاره انواع لیفتراک

با در نظر گرفتن پیشرفت چشم گیری که تکنولوژی داشته است، لیفتراک ها جزو ماشین آلاتی به شمار می آیند که توانسته اند با حضور خود، حمل و جا به جایی کالا ها و بار ها را برای ما آسان تر کنند. در این مطلب قصد داریم تا شما را با اجاره لیفتراک، مشخصات انواع لیفتراک ها و کاربرد این نوع از ماشین آلات آشنا کنیم. در این صورت می توانید در زمان نیاز به خدمات اجاره انواع لیفتراک، انتخاب مناسبی را داشته باشید. با ما همراه باشید.

لیفتراک چیست؟

لیفتراک به وسیله ای گفته می شود که دو شاخک در جلوی خود دارد و از آن در جهت بالا بردن و پایین آوردن وسایل استفاده می شود. لازم است بدانید که انواع لیفتراک ها قابلیت جا به جایی بار را نیز دارا می باشند.

این ماشین دارای یک دکل، شاخک و الحاقیات است که با در نظر گرفتن به نوع فعالیتی که در انبار کردن بار، حمل و نقل و جا به جایی دارد، طراحی و ساخته شده است.

برای اجاره انواع لیفتراک چه کاری انجام دهیم؟

به طور معمول باید زمانی به سراغ اجاره انواع لیفتراک برویم که بر اساس نیاز پروژه و عملیات به این ماشین آلات نیاز داشته باشیم. باید در ابتدا تمامی بررسی های لازم در جهت محاسبات و نیاز های پروژه انجام پذیرد. برای این کار به شما توصیه می کنیم که از یک کارشناس که مهارت کافی را در استفاده از خدمات اجاره انواع لیفتراک دارد، کمک بگیرید.

برای این که مناسب ترین و کارآمد ترین لیفتراک را برای انجام پروژه خود داشته باشید، می توانید با مجموعه جرثقیل تهران تماس بگیرید و درخواست اعزام کارشناس کنید. کارشناسان این مجموعه به دلیل داشتن تبحر و مهارت کافی در شناخت و کرایه انواع لیفتراک ها، می توانند به شما در این زمینه یاری دهند.

کاربرد اصلی لیفتراک چیست؟

از اجاره انواع لیفتراک، بیش تر در محل هایی که ساخت و ساز رونق دارد، استفاده می شود. چرا که می توان از این ماشین، به راحتی مصالح و وسایل ساختمانی را بلند نموده و به هر جایی منتقل کرد.

لیفتراک ها در انبار ها به راحتی تردد می کنند و این قابلیت را دارند تا در سطوح وسعی بار را جا به جا کنند.

شاخک های لیفتراک می توانند بالا تر از خود ماشین حرکت کنند و وسایل را در بالا ترین سطح ممکن قرار دهند. به همین خاطر می توان به آسانی از آن ها در جهت بارگیری کامیون ها استفاده نمود.

اجاره انواع لیفتراک
معرفی کاربرد و اجاره انواع لیفتراک

معرفی انواع لیفتراک بر اساس نوع موتور

یکی از اصلی ترین بخش ها و قسمت های لیفتراک، موتور لیفتراک می باشد. موتور وظیفه دارد تا قدرت و گشتاور لازم را برای این ماشین تامین نماید.

امروزه در لیفتراک ها از انواع مختلف سوخت برای به کار انداختن موتور آن استفاده می شود. از مهم ترین آن ها می توانیم به دیزل، بنزین، گاز و بنزین و نیروی الکتریکی اشاره کنید. سوخت لیفتراک به محل مورد استفاده آن بستگی دارد که به طور معمول برقی، فسیلی و یا گازی می باشد.

اجاره انواع لیفتراک
معرفی خدمات اجاره انواع لیفتراک

معرفی لیفتراک دیزل

از انواع لیفتراک ها می توانیم به لیفتراک دیزل اشاره کنیم. این دسته از لیفتراک ها برای استفاده در محیط های باز گزینه مناسبی به شمار می آیند. چرا که بخار اگزوز و ذرات دیزل در فضای باز پراکنده شده و مسائل زیست محیطی و بهداشتی و ایمنی را که امکان دارد در داخل ساختمان رخ دهد، شامل نمی شود.

با این وجود، کاتالیزورها و تصفیه کننده های اگزوز می توانند انتشار گاز های مضر را کاهش دهند و این لیفتراک ها را برای استفاده در محیط های بسته مناسب کنند.

موتور های دیزلی کارایی به نسبت بیش تری نسبت به موتور های LGP یا همان گاز سوز دارند. این دسته از انواع لیفتراک در تناژ های ۲، ۳، ۷، ۱۰، ۱۵ تن در دسترس مصرف کنندگان می باشند.

معرفی لیفتراک دو گانه سوز

این دسته از انواع لیفتراک، کاملا برای محیط های باز و بسته مناسب می باشند و جزو لیفتراک های محبوب به شمار می آیند.

موتور این لیفتراک ها مشتقی از همان موتور دو گانه سوز مورد استفاده در خوردرو ها می باشد که می توان به راحتی قطعات آن را با قیمتی مناسب تهیه نمود.

لیفتراک LPG از دیزلی ها بی صدا تر هستند و بخار اگزوز آن ها نسبت به لیفتراک دیزلی آلایندگی بسیار کم تری دارد. کاتالیزور در دماهای بالا از خود عملکرد نسبتا بهتری نسبت به لیفتراک های دیزلی نشان می دهد.

لازم است بدانید که سرعت جا به جایی، میزان شتاب و سرعت بالابری زیاد لیفتراک دو گانه سوز هیچ رقابتی برای دیگر انواع لیفتراک ها باقی نمی گذارد.

معرفی لیفتراک برقی

لیفتراک های برقی، از دیگر انواع لیفتراک های شناخته شده می باشند. این دسته از لیفتراک ها، دوستدار محیط زیست هستند و هیچ گونه دودی از خود تولید نمی کنند.

با در نظر گرفتن وزن کمی که دارند، بسیار روان تر حرکت کرده و از باتری به کار گرفته شده در ساختار خود، به عنوان وزنه تعادل استفاده می کنند.

هزینه شارژ باتری در تعرفه های ارزان قیمت قرار دارد، چرا که از سوخت گاز و یا دیزل کم تر است.

لیفتراک های الکتریکی به طور کلی ساده تر از لیفتراک های موتور دیزل و گاز سوز کار می کنند. چرا که فقط دارای یک پدال گاز و یک پدال ترمز می باشند. همین طور دنده ای فارغ از اتومات و یا دستی بودن می باشد.

هزینه های نگهداری و تعمیر لیفتراک های الکتریکی به میزان قابل توجه و چشم گیری نسبت به لیفتراک های دیزل و گاز سور کم تر است.

معایب اجاره انواع لیفتراک ها

همان طور که تا به این جای مطلب همراه ما بودید، با اجاره انواع لیفتراک آشنا شدید. اما لازم است بدانید که هر کدام از لیفتراک های نام برده شده دارای معایبی هستند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

لیفتراک های دیزلی، بسیار پر سر و صدا هستند. این دسته از لیفتراک ها برای افرادی که دارای بیماری های خاص هستند مضر بوده و در صورتی که در محیط های سر بسته مورد استفاده قرار بگیرند، امکان دارد که آلارم های دود را فعال کنند.

اندازه بزرگ لیفتراک های دیزلی به این معنا است که فضای زیادی را برای کار نیاز دارند. به همین خاطر جزو دسته لیفتراک هایی محسوب می شوند که برای محیط های باز کاملا مناسب اند.

اجاره انواع لیفتراک
معایب و اجاره انواع لیفتراک

از معایب اجاره انواع لیفتراک های دوگانه سوز، باید بگوییم که قیمت کم تری نسبت به سایر انواع لیفتراک دارند، اما هزینه نگهداری و هزینه سوخت آن ها بالا تر است. لازم است بدانید که باید برای این نوع از لیفتراک ها مانند لیفتراک های دیزلی، از ضد یخ استفاده کنید.

لیفتراک های الکتریکی یا همان لیفتراک های برقی، هزینه اولیه بالاتری نسبت به سایر انواع لیفتراک ها دارند. چرا که باید برای باتری و شارژر مبلغ زیادی پرداخته شود.

در مورد معایب لیفتراک های الکتریکی بهتر است بدانید که در صورتی که شارژ آن ها به اتمام برسد، امکان استفاده از آن ها وجود ندارد. از این رو باید یک باتری اضافی خریداری شود که همین امر به هزینه های این لیفتراک اضافه می کند.

در زمان اجاره انواع لیفتراک الکتریکی باید یک سطح صاف برای کار کردن آن ها در نظر گرفته شود. چرا که سطوح شیب دار باعث می شود تا شارژ باتری آن ها به سرعت کاهش پیدا کند. اما می توان با تهیه باتری قوی تر، از این مسئله به عنوان یکی از عیوب چشم پوشی کنیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + دوازده =